Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od aktuelnih prvaka svijeta, selekcije Španije 11:7 u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Fukuoki.
Nakon startnog trijumf nad Južnom Afrikom, “ajkule” su parirale “furiji” samo u prve dvije četvrtine kada je bilo 5:4 za Peronea i drugove.
Španci, koji su na startu bili bolji od Srbije 16:14, su treću dionicu dobili 4:2 i riješili pitanje pobjednika.
Upravo je Felipe Perone predvodio Španiju sa pet golova.
U našem sastavu dva pogotka Bogdana Đurđića, po jedan su dali Aleksa Ukropina, Miroslav Perković, Kanstantin Averka, Uroš Čučković i Vlado Popadić. Petar Tešanović je imao devet odbrana.
Crna Gora će u petak od 5 sati ujutro igrati protiv Srbije i potrebna joj je pobjeda, kako bi izbjegla Hrvatsku u osmini finala.