FOTO - SP: ''Ajkule'' lako sa Japanom, sa Kazahstanom za četvrtfinale!

Vaterpolisti Crne Gore lako su savladali Japan u trećem kolu grupe D Svjetskog prvenstva u Kazanju, na kraju 16:10 - ''ajkule'' su osvojile treće mjesto pa će u osmini finala igrati sa Kazahstanom. Ukoliko slave u tom duelu rival u četvrtfinalu biće nam Hrvatska.

Kao i što se očekivalo izabranici Ranka Perovića ubjedljivo su slavili nad Japanom, kako bi izorili prolaz u osminu finala nakon startnog poraza od Srbije, te remija sa Australijom. Presudile su druga i treća dionica koje smo dobili ubjedljivo sa po 5:2.

Subota je dan odmora za selekciju, u neđelju od 17 i 50 po crnogorskom vremenu igraćemo sa Kazahstanom.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bili su Aleksandar Radović i Aleksandar Ivović sa po četiri gola, Vjekoslav Pasković je postigao tri, Nikola Murišić dva, a po jedan Predrag Jokić, Filip Klikovac i Draško Brguljan.

U japanskoj selekciji, koja je doživjela i treći poraz u grupi, istakao je Kodži Takei sa četiri, Akira Janase je upisao tri, dok su po jednom crnogorskog golmana Dejana Lazovića savladali Juki Kadono, Jusuki Šimicu i Micuki Šiga.

Srbija je kao pobjednik D grupe izborila direktan plasman u četvrtfinale, dok je rival Australije u meču za plasman među osam najboljih selekcija Južne Afrike.

CRNA GORA – JAPAN 16:10 (3:2, 5:2, 5:2, 3:4)

TOK MEČA:

I četvrtina:

- Počeo je meč.

1:0 Radović 7:21 min 

2:0 Pasković 4:45 min

2:1 Takeji 4:23 min - peterac

3:1 Jokić 2:03 min

3:2 Takeji 0:42 min - peterac

PAUZA

II četvrtina:

4:2 Radović 7:41 min - peterac

5:2 Ivović 6:56 min

6:2 Klikovac 6:08 min

7:2 Pasković 2:10 min

7:3 Janase 1:46 min

7:4 Kadono 0:53 min

8:4 Radović 0:20 min

PAUZA

III četvrtina:

9:4 Draško Brguljan 6:47 min

10:4 Ivović 5:06 min

11:4 Murišić 3:56 min

11:5 Šimicu 2:01 min

12:5 Ivović 1:35 min

12:6 Janase 1:11 min

13:6 Pasković 0:43 min - peterac

PAUZA

IV četvrtina:

13:7 Janase 7:24 min

14:7 Radović 7:04 min - peterac

15:7 Ivović 6:22 min

15:8 Šiga 3:59 min

16:8 Murišić 3:43 min

16:9 Takeji 1:12 min

16:10 Takeji 0:15 min

Igrač više: Crna Gora 7 (6), Japan 6 (4), Peterci: Crna Gora 3 (3), Japan 3 (2), Sudije: Diona Vilis (J. Afrika), Masimilijano Kaputi (Italija).

CRNA GORA: Lazović (10 odbrana), Draško Brguljan 1, Pasković 3, Čučković, Darko Brguljan, Radović 4, Mlađan Janović, Ukropina, Ivović 4, Murišić 2, Klikovac 1, Jokić 1, Šćepanović.

JAPAN: Tanamura, Adači, Arai, Šiga 1, Janase 3, Ida, Šimicu 1, Kadono 1, Takeji 4, Jasuda, Okava, Hazui, Fukušima.

GRUPA A:

1. Hrvatska 9

2. Kanada 6

3. Brazil 1

4. Kina 1

Raspored:

27.07. 08:30h Hrvatska – Kanada 12:7

27.07. 09:50h Brazil – Kina 9:9

29.07. 19:10h Kina – Kanada 2:8

29.07. 20:30h Hrvatska – Brazil 10:9

31.07. 16:30h Hrvatska – Kina 17:1

31.07. 19:10h Brazil – Kanada 6:10

GRUPA B:

1. Grčka 9

2. SAD 6

3. Italija 3

4. Rusija 0

Raspored:

27.07. 11:10h Grčka – Italija 11:10

27.07 17:50h SAD- Rusija 7:6

29.07. 08:30h Grčka – SAD 11:10

29.07. 17:50h Rusija – Italija 6:9

31.07. 17:50h Grčka – Rusija 15:11

31.07. 20:30h SAD – Italija 11:9

GRUPA C:

1. Mađarska 9

2. Kazahstan 6

3. Južna Afrika 3

4. Argentina 0

Raspored:

27.07. 12:30h Južna Afrika – Argentina 10:6

27.07 16:30h Mađarska – Kazahstan 14:5

29.07. 09:50h Kazahstan – Argentina 15:7

29.07. 11:10h Mađarska – Južna Afrika 17:4

31.07. 08:30h Južna Afrika – Kazahstan 3:14

31.07. 09:50h Mađarska – Argentina 21:4

GRUPA D:

1. Srbija 9

2. Australija 4

3. CRNA GORA 4

4. Japan 0

Raspored:

27.07. 19:10h Srbija – CRNA GORA 11:8

27.07. 20:30h Japan - Australija 4:10

29.07. 12:30h Australija – CRNA GORA 5:5

29.07. 16:30h Srbija - Japan 19:9

31.07. 11:10h Srbija – Australija 10:9

31.07. 12:30h CRNA GORA – Japan 16:10

ELIMINACIONA RUNDA  02.08:

12:30h Kanada - Italija

16:30h Brazil - SAD

17:50h Kazahstan - CRNA GORA

19:10h J. Afrika - Australija

ČETVRTFINALA 04.08:

16:30h Hrvatska - Kazahstan/CRNA GORA

17:50h Grčka – J. Afrika/Australija

19:10h Mađarska - Kanada/Italija

20:30h Srbija - Brazil/SAD