SP: Crna Gora startovala porazom

Poraz crnogorskih vaterpolista na startu Svjetskog prvenstva u Kazanju – ‘’ajkule’’ su u prvom kolu grupe D poražene od Srbije 11:8. Crna Gora oslabljena neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca, sa trojicom debitanata nije uspjela da do kraja parira prvom favoritu šampionata, te joj tako predstoji borba sa Australijom za drugo mjesto u grupi.

Velika borba viđena je u prvoj četvrtini, nakon gola FIlipovića uzvratio je Draško Brguljan ali je Ćuk u finišu dionice donio prednost Srbiji od 2:1. Murišić je sjajnim golom poravnao na 2:2, a onda je uslijedila serija Srbije od 4:0. Do sredine treće dionice uspjeli smo da priđemo na gol zaostatka 6:7, a pred posljednjih osam minuta ušli smo sa dva gola minusa 7:9. Uslijedila su nova dva gola izabranika Dejana Savića za plus četiri, a do kraja meča samo je Mlađan janović uspio da ublaži poraz.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Filip Filipović sa tri gola, po dva postigli su Dušan Mandić i Milan Aleksić. Dvostruki strijelci za crnogorsku selekciji bili su Mlađan Janović, Draško i Darko Brguljan, dok su po gol postigli Vjekoslav Paskovići Nikola Murišić.

TOK MEČA:

 I četvrtina:

- Nakon dva minuta igre nema golova.

- Četri minuta igre nema golova, obje ekipe nijesu iskoristile po igrača više.

3:31 min Filipović 0:1

1:25 min Draško Brguljan 1:1

0:12 min Ćuk 1:2

PAUZA

II četvrtina:

6:04 min Murišić 2:2

5:02 min Mandić 2:3

4:11 min Aleksić 2:4

2:07 min Filipović 2:5

1:46 min Aleksić 2:6

1:32 min Janović 3:6

PAUZA 

III četvrtina:

6:24 min Draško Brguljan 4:6

5:04 min Stefan Mitrović 4:7

4:46 min Darko Brguljan 5:7

3:26 min Pasković 6:7

3:11 min Mandić 6:8

2:17 min Prlainović 6:9

0:04 min Janović 7:9

PAUZA

IV četvrtina:

7:24 min Filipović 7:10 - peterac

 5:58 min Jakšić 7:11

4:17 min Darko Brguljan 8:11

CRNA GORA – SRBIJA 8:11 (1:2, 2:4, 4:3, 1:2)

Igrač više: Crna Gora 9 (3), Srbija 8 (5); Peterci: Crna Gora 0 (0), Srbija 1 (1); Sudije: Georgis Stavridis (Grčka), Adrijan Aleksandresku (Rumunija).

CRNA GORA: Šćepanović, Draško Brguljan 2, Pasković 1, Čučković, Darko Brguljan 2, Radović, Mlađan Janović 2, Ukropina, Ivović, Murišić 1, Klikovac, Jokić, Lazović. Trener Ranko Perović.

SRBIJA: Gojko Pijetlović, Mandić 2, Gocić, Ranđelović, Ćuk 1, Duško Pijetlović, Nikić, Aleksić 2, Jakšić 1, Filipović 3, Prlainović 1, Stefan Mitrović 1, Branislav Mitrović. Trener Dejan Savić.

GRUPA A:

1. Hrvatska 3
2. Brazil 1
3. Kina 1
4. Kanada 0
Raspored:
27.07. 08:30h Hrvatska – Kanada 12:7
27.07. 09:50h Brazil – Kina 9:9
29.07. 19:10h Kina - Kanada
29.07. 20:30h Hrvatska – Brazil
31.07. 16:30h Hrvatska - Kina
31.07. 19:10h Brazil - Kanada

GRUPA B:
1. Grčka 3
2. SAD 3
3. Italija 0
4. Rusija 0
Raspored:
27.07. 11:10h Grčka – Italija 11:10
27.07 17:50h SAD- Rusija 7:6
29.07. 08:30h Grčka - SAD
29.07. 17:50h Rusija - Italija
31.07. 17:50h Grčka - Rusija
31.07. 20:30h SAD - Italija

GRUPA C:
1. Mađarska 3
2. Južna Afrika 3
3. Argentina 0
4. Kazahstan 0
Raspored:
27.07. 12:30h Južna Afrika – Argentina 10:6
27.07 16:30h Mađarska – Kazahstan 14:5
29.07. 09:50h Kazahstan - Argentina
29.07. 11:10h Mađarska – Južna Afrika
31.07. 08:30h Južna Afrika - Kazahstan
31.07. 09:50h Mađarska - Argentina

GRUPA D:
1. Srbija 3
2. Japan 0
3. CRNA GORA 0
4. Australija 3
Raspored:
27.07. 19:10h Srbija – CRNA GORA 11:8
27.07. 20:30h Japan - Australija 4:10
29.07. 12:30h Australija – CRNA GORA
29.07. 16:30h Srbija - Japan
31.07. 11:10h Srbija - Australija
31.07. 12:30h CRNA GORA - Japan

ELIMINACIONA RUNDA 02.08:
12:30h 2A - 3B
16:30h 3A - 2B
17:50h 2C - 3D
19:10h 3C - 2D

ČETVRTFINALA 04.08:
16:30h 1A - 2C/3D
17:50h 1B - 3C/2D
19:10h 1C - 2A/3B
20:30h 1D - 3A/2B