Crna Gora osvojila VI ''Uskršnji vaterpolo turnir''

Reprezentacija Crne Gore osvojila je VI ‘’Uskršnji vaterpolo turnir U15’’ u organizaciji Vaterpolo I plivačkog saveza Crne Gore, PVK Jadran Herceg Novi I Instituta ‘’Dr Simo Milošević’’.

Crna Gora je zabilježila sve četiri pobjede, a u današnjem derbiju savladala je Mađarsku 11:10. Srbija je zauzela drugo mjesto sa tri trijumfa i porazom. U ime reprezentacije Crne Gore pehar je primio golman Andrej Bosanac.

''Želio bih i ovom prilikom da čestitam momcima na dobroj igri i ostvarenom rezultatu,a isto tako i na iskaznoj želji za radom i usavršavanjem. Moram da priznam da su me učinili ponosnim. Nadam se da će im ovo biti motivacija za dalji rad i da će im ovaj rezultat probuditi sportske snove koji će ih nositi do nekih mnogo većih visina i sjajnijih i žnačajnijih medalja kako za njih lično tako i za naš sport uopšte. Na nama je da im na tom putu pomognemo i da im omogućimo uslove da ostanu što duže u našem sportu i da mu pomognu prvo kao sportisti,a kasnije i kao uspješni ljudi u svojim profesijama'', kazao je trener Nenad Vukanić.

 

Raspored:

Četvrtak:
10:00h Srbija – Hrvatska 11:10
11:30h Crna Gora – Rusija 12:6
19:00h Mađarska – Rusija 22:4
20:30h Crna Gora – Hrvatska 11:8
Petak:
10:00h Srbija – Mađarska 8:5
11:30h Hrvatska – Rusija 12:9
19:00h Hrvatska – Mađarska 6:7
20:30h Crna Gora – Srbija 9:7
Subota:
09:30h Crna Gora – Mađarska 11:10
11:00h Rusija – Srbija 8:15

TABELA:
1. Crna Gora 4 0 43:31 12
2. Srbija 3 1 41:32 9
3. Mađarska 2 2 44:29 6
4. Hrvatska 1 3 36:38 3
5. Rusija 0 4 18:61 0

SVI REZULTATI:

SUBOTA:

Crna Gora – Mađarska 11:10 (1:1, 3:1, 5:4, 2:4)

Crna Gora: Crna Gora: Bosanac, Vušković 7, Todorović, Gardašević, Vulaš 1, Dragović, Krivokapić, Perković, Murišić, Đurović, Mitrović 1, Radonjić 1, Radnjić, Vavić 1, Bakić.

Mađarska: Kireš, Radu 1, Tot 1, Bakša 1, Fodor, Somoloz, Juhaž 1, Turšnji 2, Dala, Nađi, Šoke, Melez 2, Lampert, Gabor 2.

Srbija – Rusija 15:8 (3:1, 5:4, 4:2, 3:1)

Srbija: Bulajić, Branković 1, Barać 1 , Netić 1, Smiljević, Bogdanović 2, Žeželj, Mitrović, Gavić, Šulc 6, Stanojević, Milojević 1, Milić, Trajković 3.

Rusija: Amosov, Samnasov, Pelikin, Olonin, Bazilev, Lavrentiev, Zjalov 2, Šašin, Makijanov, Vasilev 2, Frolov 2, Kmafizov 2, Balakin.

PETAK:

Crna Gora – Srbija 9:7 (4:2, 2:1, 2:1, 1:3)

Crna Gora: Crna Gora: Bosanac, Vušković 1, Todorović, Gardašević, Vulaš 1, Dragović, Krivokapić, Perković 1, Murišić, Đurović 1, Mitrović, Radonjić 1, Radnjić, Vavić 1, Bakić.

Srbija: Bulajić, Branković, Barać 2, Netić, Smiljević, Bogdanović, Žeželj, Mitrović 1, Gavić 1, Šulc 2, Stanojević, Milojević, Milić, Timotijević 1.

Hrvatska – Mađarska 6:7 (3:1, 0:2, 3:2, 0:2)

Hrvatska: Jereb, Pejić, Čulina , Regović , Bajić 2, Kržić, Radulović 1, Herceg , Smolčić, Erak 1, Markić, Rako, Mijač, Poropat 2.

Mađarska: Kireš, Radu, Tot 1, Bakša, Fodor, Somoloz 2, Juhaž, Turšnji 1, Dala, Nađi, Šoke, Melez 1, Lampert, Gabor 2.

Srbija – Mađarska 8:5 (1:2, 2:0, 3:2, 2:1)

Srbija: Bulajić, Branković, Barać 3, Netić 1, Smiljević 1, Bogdanović, Žeželj 1, Mitrović, Gavić, Šulc 2, Stanojević, Trajković, Milić.

Mađarska: Kireš, Radu, Tot 2, Bakša, Fodor 2, Somoloz, Juhaž, Tvršin, Dala 1, Nađi, Šoke, Melez, Kampert, Gabor.

Hrvatska – Rusija 12:9 (2:2, 3:1, 3:3, 1:3)

Hrvatska: Jereb, Pejić, Čulina 1, Regović 1, Bajić 2, Kržić, Radulović 5, Herceg 1, Smolčić, Erak, Markić 2, Rako, Mijač, Poropat.

Rusija: Amosov, Samnasov 3, Pelikin, Olonin, Bazilev, Lavrentiev, Zjalov, Šašin, Makijanov 2, Vasilev, Frolov 3, Kmafizov 1, Balakin.

ČETVRTAK:

Srbija – Hrvatska 11:10 (2:2, 3:2, 3:4, 3:2)

Srbija: Bulajić, Branković 1, Barać 2, Metić 2, Smiljević 2, Bogdanović, Žeželj, Mitrović, Gavić, Šulc 3, Stanojević, Trajković 1, Milić.

Hrvatska: Jereb, Pejić, Čulina, Regović, Bajić 2, Kržić 1, Radulović 3, Herceg, Smolčić, Erak, Markić, Rako 1, Mijač, Poropat 3.

Crna Gora – Rusija 12:6 (3:0, 3:2, 4:2, 2:2)

Crna Gora: Bosanac, Vušković 3, Todorović, Gardašević, Vulaš 1, Dragović 1, Krivokapić, Perković 2, Murišić 2, Đurović, Mitrović 3, Radonjić, Radnjić, Vavić, Bakić.

Rusija: Amosov, Samnasov 2, Pelikin 1, Olonin, Bazilev, Lavrentiev, Zjalov, Šašin, Marisanov, Vasilev, Frolov 3, Kmazivok, Balakin.

Mađarska - Rusija 22:4 (6:0, 5:1, 6:1, 5:2)

Mađarska: Kireš, Radu 2, Tot 5, Bakša 4, Fador 2, Somoloz 1, Juhaž, Tvršin 1, Dala 1, Nađi 1, Šoke 2, Melez 2, Kampert, Gabor 1.

Rusija: Amosov, Samnasov, Pelikin, Olonin, Bazilev, Lavrentiev 1, Zjalov, Šašin 1, Marisanov, Vasilev, Frolov 1, Kmazivok 1, Balakin.

Crna Gora - Hrvatska 11:8 (1:2, 3:2, 6:0, 1:4)

Crna Gora: Bosanac, Vušković 5, Todorović 2, Gardašević, Vulaš 1, Dragović, Krivokapić 1, Perković 1, Murišić, Đurović, Mitrović 1, Radonjić, Radnjić, Vavić, Bakić.

Hrvatska: Jereb, Pejić 1, Čulina, Regović, Bajić, Kržić, Radulović 2, Herceg, Smolčić 1, Erak, Markić 3, Rako, Mijač, Poropat 1.