VI ''Uskršnji vaterpolo turnir'': Crna Gora bolja od Srbije

U petak su odigrana četiri duela VI ‘’Uskršnjeg vaterpolo turnira U15’’ u organizaciji Vaterpolo i plivačkog saveza Crne Gore, PVK Jadran Herceg Novi i Instituta ‘’Dr Simo Milošević’’. Crna Gora je u derbiju savladala Srbiju 9:7 i zauzela prvo mjesto sa sve tri pobjede.

Raspored:
Četvrtak:
10:00h Srbija – Hrvatska 11:10
11:30h Crna Gora – Rusija 12:6
19:00h Mađarska – Rusija 22:4
20:30h Crna Gora – Hrvatska 11:8
Petak:
10:00h Srbija – Mađarska 8:5
11:30h Hrvatska – Rusija 12:9
19:00h Hrvatska – Mađarska 6:7
20:30h Crna Gora – Srbija 9:7
Subota:
09:30h Crna Gora – Mađarska
11:00h Rusija – Srbija

TABELA:
1. Crna Gora 3 0 32:21 9
2. Mađarska 2 1 34:18 6
3. Srbija 2 1 26:24 6
4. Hrvatska 1 3 36:38 3
5. Rusija 0 3 10:46 0

SVI REZULTATI:
PETAK:

Crna Gora – Srbija 9:7 (4:2, 2:1, 2:1, 1:3)

Crna Gora: Crna Gora: Bosanac, Vušković 1, Todorović, Gardašević, Vulaš 1, Dragović, Krivokapić, Perković 1, Murišić, Đurović 1, Mitrović, Radonjić 1, Radnjić, Vavić 1, Bakić.

Srbija: Bulajić, Branković, Barać 2, Netić, Smiljević, Bogdanović, Žeželj, Mitrović 1, Gavić 1, Šulc 2, Stanojević, Milojević, Milić, Timotijević 1.

Hrvatska – Mađarska 6:7 (3:1, 0:2, 3:2, 0:2)

Hrvatska: Jereb, Pejić, Čulina , Regović , Bajić 2, Kržić, Radulović 1, Herceg , Smolčić, Erak 1, Markić, Rako, Mijač, Poropat 2.

Mađarska: Kireš, Radu, Tot 1, Bakša, Fodor, Somoloz 2, Juhaž, Turšnji 1, Dala, Nađi, Šoke, Melez 1, Lampert, Gabor 2.

Srbija – Mađarska 8:5 (1:2, 2:0, 3:2, 2:1)

Srbija: Bulajić, Branković, Barać 3, Netić 1, Smiljević 1, Bogdanović, Žeželj 1, Mitrović, Gavić, Šulc 2, Stanojević, Trajković, Milić.

Mađarska: Kireš, Radu, Tot 2, Bakša, Fodor 2, Somoloz, Juhaž, Tvršin, Dala 1, Nađi, Šoke, Melez, Kampert, Gabor.

Hrvatska – Rusija 12:9 (2:2, 3:1, 3:3, 1:3)

Hrvatska: Jereb, Pejić, Čulina 1, Regović 1, Bajić 2, Kržić, Radulović 5, Herceg 1, Smolčić, Erak, Markić 2, Rako, Mijač, Poropat.

Rusija: Amosov, Samnasov 3, Pelikin, Olonin, Bazilev, Lavrentiev, Zjalov, Šašin, Makijanov 2, Vasilev, Frolov 3, Kmafizov 1, Balakin.

ČETVRTAK:

Srbija – Hrvatska 11:10 (2:2, 3:2, 3:4, 3:2)

Srbija: Bulajić, Branković 1, Barać 2, Metić 2, Smiljević 2, Bogdanović, Žeželj, Mitrović, Gavić, Šulc 3, Stanojević, Trajković 1, Milić.

Hrvatska: Jereb, Pejić, Čulina, Regović, Bajić 2, Kržić 1, Radulović 3, Herceg, Smolčić, Erak, Markić, Rako 1, Mijač, Poropat 3.

Crna Gora – Rusija 12:6 (3:0, 3:2, 4:2, 2:2)

Crna Gora: Bosanac, Vušković 3, Todorović, Gardašević, Vulaš 1, Dragović 1, Krivokapić, Perković 2, Murišić 2, Đurović, Mitrović 3, Radonjić, Radnjić, Vavić, Bakić.

Rusija: Amosov, Samnasov 2, Pelikin 1, Olonin, Bazilev, Lavrentiev, Zjalov, Šašin, Marisanov, Vasilev, Frolov 3, Kmazivok, Balakin.

Mađarska - Rusija 22:4 (6:0, 5:1, 6:1, 5:2)

Mađarska: Kireš, Radu 2, Tot 5, Bakša 4, Fador 2, Somoloz 1, Juhaž, Tvršin 1, Dala 1, Nađi 1, Šoke 2, Melez 2, Kampert, Gabor 1.

Rusija: Amosov, Samnasov, Pelikin, Olonin, Bazilev, Lavrentiev 1, Zjalov, Šašin 1, Marisanov, Vasilev, Frolov 1, Kmazivok 1, Balakin.

Crna Gora - Hrvatska 11:8 (1:2, 3:2, 6:0, 1:4)

Crna Gora: Bosanac, Vušković 5, Todorović 2, Gardašević, Vulaš 1, Dragović, Krivokapić 1, Perković 1, Murišić, Đurović, Mitrović 1, Radonjić, Radnjić, Vavić, Bakić.

Hrvatska: Jereb, Pejić 1, Čulina, Regović, Bajić, Kržić, Radulović 2, Herceg, Smolčić 1, Erak, Markić 3, Rako, Mijač, Poropat 1.