VI ''Uskršnji vaterpolo turnir'': Dvije pobjede Crne Gore, Mađari ubjedljivi

VI ''Uskršnji vaterpolo turnir U15’’ u organizaciji Vaterpolo i plivačkog saveza Crne Gore, PVK Jadran Herceg Novi i Instituta ‘’Dr Simo Milošević’’ počeo je danas i trajaće do subote. Na turniru, pored domaćina Crne Gore, učestvuju i selekcije Srbije, Hrvatske, Rusije i Mađarske.

U četvrtak su odigrana dva meča. Turnir je svečano otvorio predsjednik opštine Herceg Novi, Nikola Gojković u 20 sati i 15 minuta.

Srbija – Hrvatska 11:10 (2:2, 3:2, 3:4, 3:2)

Srbija: Bulajić, Branković 1, Barać 2, Metić 2, Smiljević 2, Bogdanović, Žeželj, Mitrović, Gavić, Šulc 3, Stanojević, Trajković 1, Milić.

Hrvatska: Jereb, Pejić, Čulina, Regović, Bajić 2, Kržić 1, Radulović 3, Herceg, Smolčić, Erak, Markić, Rako 1, Mijač, Poropat 3.

Crna Gora – Rusija 12:6 (3:0, 3:2, 4:2, 2:2)

Crna Gora: Bosanac, Vušković 3, Todorović, Gardašević, Vulaš 1, Dragović 1, Krivokapić, Perković 2, Murišić 2, Đurović, Mitrović 3, Radonjić, Radnjić, Vavić, Bakić.

Rusija: Amosov, Samnasov 2, Pelikin 1, Olonin, Bazilev, Lavrentiev, Zjalov, Šašin, Marisanov, Vasilev, Frolov 3, Kmazivok, Balakin.

Mađarska - Rusija 22:4 (6:0, 5:1, 6:1, 5:2)

Mađarska: Kireš, Radu 2, Tot 5, Bakša 4, Fador 2, Somoloz 1, Juhaž, Tvršin 1, Dala 1, Nađi 1, Šoke 2, Melez 2, Kampert, Gabor 1.

Rusija: Amosov, Samnasov, Pelikin, Olonin, Bazilev, Lavrentiev 1, Zjalov, Šašin 1, Marisanov, Vasilev, Frolov 1, Kmazivok 1, Balakin.

Crna Gora - Hrvatska 11:8 (1:2, 3:2, 6:0, 1:4)

Crna Gora: Bosanac, Vušković 5, Todorović 2, Gardašević, Vulaš 1, Dragović, Krivokapić 1, Perković 1, Murišić, Đurović, Mitrović 1, Radonjić, Radnjić, Vavić, Bakić.

Hrvatska: Jereb, Pejić 1, Čulina, Regović, Bajić, Kržić, Radulović 2, Herceg, Smolčić 1, Erak, Markić 3, Rako, Mijač, Poropat 1.

Raspored:
Četvrtka:
10:00h Srbija – Hrvatska 11:10
11:30h Crna Gora – Rusija 12:6
19:00h Mađarska – Rusija 22:4
20:30h Crna Gora – Hrvatska 11:8
Petak:
10:00h Srbija – Mađarska
11:30h Hrvatska – Rusija
19:00h Hrvatska – Mađarska
20:30h Crna Gora – Srbija
Subota:
09:30h Crna Gora – Mađarska
11:00h Rusija – Srbija