Print this page

SP: Nova pobjeda Crne Gore

  • avg 04, 2014

Nova pobjeda mlade vaterpolo reprezentacije na Svjetskom prvenstvu u Istanbulu. Nakon startnog trijumfa protiv Argentine, Crna Gora je bila bolja od Japana 14:10, pa sada u odličnom raspoloženju dočekuje Australiju u derbiju grupe u utorak od 15 sati.

Prva četvrtina je pripala Japancima 3:2, da bi u goleadi u narednih osam minuta Crna Gora slavila sa 6:5, pa se na pauzu otišlo sa neriješenim ishodom 8:8. Presudna je bila treća četvrtina koju smo odigrali bez greške, jako u odbrani i riješili u korist 3:0. Uspješno smo odradili i posljednju dionicu, na kraju konačnih 14:10. 

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Ukropina sa 5 golova, Đurđić je postigao 3, pod 2 Pješivac i Moskov, a po 1 Marko Konatar i Krivokapić. Naša selekcija sjutra od 15 sati igra sa Australijom u meču koji će odlučiti pobjednika grupe, i selekciju koja će se direktno plasirati u četvrtfinale.

Crna Gora - Japan 14:10 (2:3, 6:5, 3:0, 3:2)

Crna Gora: Konatar, Marko Konatar 1, Đurđić 3, Ćetković, Popadić, Pješivac 2, Ukropina 5, Krivokapić 1, Kriještorac, Adžić, Moskov 2, Saveljić, Stanović.

Japan: Hašimoto,Sato, Hamada 2, Inaba 3, Išijama 3, Omoto 1, S. Jamada, Kabasava, Mijazava, Šimizu 1, Jamada, I. Jamada, Date, Ogura.

GRUPA A:
1. Mađarska 9
2. Španija 6
3. Kazahstan 0
4. SAD 3
5. Egipat 0
GRUPA B:
1. CRNA GORA 6
2. Japan 6
3. Australija 6
4. Iran 0
5. Argentina 0
GRUPA C:
1. Rusija 7
2. Turska 4
3. Brazil 3
4. Italija 3
5. Južna Afrika 0
GRUPA D:
1. Hrvatska 9
2. Srbija 6
3. Kanada 3
4. Novi Zeland 0
5. Peru 0

RASPORED i REZULTATI:
Avgust 2, 2014 – Da1 1
1. HUN – USA 13:8
2. ESP – EGY 22:6
3. ARG – MNE 3:17
4. IRI – JPN 3:12
6. ITA – RUS 7:9
7. CRO – CAN 12:7
8. SRB – PER 32:1
5. RSA – TUR 6:14
Avgust 3, 2014 – Dan 2
9. JPN – ARG 16:8
10. AUS – IRI 13:1
11. RUS – RSA 11:4
12. BRA – ITA 8:9
13. PER – CRO 2:21
14. NZL – SRB 8:18
15. EGY – HUN 5:21
16. KAZ – ESP 3:20
Avgust 4, 2014 – Dan 3
18. RSA – BRA 4:15
19. CAN – PER 18:6
20. CRO – NZL 11:8
21. USA – EGY 12:8
22. HUN – KAZ 24:2
23. MNE – JPN 14:10
24. ARG – AUS 3:17
17. TUR – RUS 8:8
Avgust 5, 2014 – Dan 4
25. NZL – CAN 08:00h
26. SRB – CRO 09:20h
27. KAZ – USA 10:40h
28. ESP – HUN 12:00h
29. AUS – MNE 15:00h
30. IRI – ARG 16:20h
32. ITA – RSA 17:40h
31. BRA – TUR 19:00h
Avgust 6, 2014 – Dan 5
33. USA – ESP 08:00h
34. KAZ – EGY 09:20h
35. MNE – IRI 10:40h
36. AUS – JPN 12:00h
38. BRA – RUS 15:00h
39. CAN – SRB 16:20h
40. NZL – PER 17:40h
37. TUR – ITA 19:00h

OSMINA FINALA - Avgust 7, 2014 – Dan 6
45. 2A – 3D 15:00h
46. 2B – 3C 16:20h
47. 3A – 2D 17:40h
48. 3B – 2C 19:00h

ČETVRTFINALE - Avgust 8, 2014 – Dan 7
55. 1A – W46 15:00h
56. 1B – W45 16:20h
57. 1C – W47 17:40h
58. 1D – W48 19:00h

POLUFINALE - Avgust 9, 2014 – Dan 8

W55 – W57 16:20h
W56 – W58 17:40h

FINALE I TREĆE MJESTO - Avgust 10, 2014 – Dan 9

FaLang translation system by Faboba