EP: ''Ajkule'' u polufinalu sa pobjednikom meča Srbija - Grčka

Crnogorski vaterpolisti u polufinalu Evropskog prvenstva u Budimpešti igraće sa pobjednikom četvrtfinalnog meča Srbija - Grčka koji će se odigrati u srijedu od 20 sati i 30 minuta. Naše polufnale je u petak od 19 sati.

Crna Gora je takmičenje u grupi A završila sa četiri pobjede (Grčka, Rusija, Rumunija i Gruzija) i remijem sa Italijom. ''Ajkule'' imaju tri dana odmora, da se pripreme kako na fizičkom tako i na psihološkom planu za polufinalni okršaj.

U drugom polufinalu Mađarska čeka pobjednika meča Hrvatska - Italija.

Grupa A

1. kolo (14. jul)

13.00 – Rumunija – Gruzija 11:6

16.00 – Crna Gora – Grčka 11:6

19.00 – Italija – Rusija 13:6

2. kolo (15. jul)

11.30 – Gruzija – Grčka 5:16

14.30 – Rusija – Crna Gora 7:15

16.00 – Rumunija – Italija 4:9

3. kolo (17. jul)

11.30 – Italija – Gruzija 15:5

16.00 – Grčka – Rusija 12:6

19.00 – Crna Gora – Rumunija 13:8

4. kolo (19. jul)

13.00 – Gruzija – Rusija 12:16

14.30 – Rumunija – Grčka 9:10

19.00 – Italija – Crna Gora 6:6

5. kolo (21. jul)

11.30 – Crna Gora – Gruzija 17:2

13.00 – Rusija – Rumunija 8:11

19.00 – Grčka – Italija 9:9

TABELA:

1. Crna Gora 9

2. Italija 8

3. Grčka 7

4. Rumunija 4

5. Rusija 2

6. Gruzija 0

Grupa B

1. kolo (14. jul)

11.30 – Hrvatska – Njemačka 10:5

14.30 – Francuska – Srbija 5:16

20.30 – Španija – Mađarska 7:10

2. kolo (15. jul)

13.00 – Njemačka – Srbija 7:12

19.00 – Hrvatska – Španija 8:8

20.30 – Mađarska – Francuska 12:7

3. kolo (17. jul)

13.00 – Francuska – Hrvatska 11:14

14.30 – Španija – Njemačka 11:8

20.30 – Srbija – Mađarska 6:8

4. kolo (19. jul)

11.30 – Španija – Francuska 13:5

16.00 – Hrvatska – Srbija 8:8

20.30 – Njemačka – Mađarska 8:16

5. kolo (21. jul)

14.30 – Francuska – Njemačka 8:7

16.00 – Srbija – Španija 8:6

20.30 – Mađarska – Hrvatska 7:6

TABELA:

1. Mađarska 10

2. Srbija 7

3. Hrvatska 6

4. Španija 5

5. Francuska 2

6. Njemačka 0

ČETVRTFINALA:

Srijeda, 23 Jul:

19.00: Italija vs. Hrvatska - QF3

20.30: Grčka vs. Srbija - QF4

POLUFINALA:

Petak, 25 Jul:

19.00: WQF 4 vs. CRNA GORA - SF4

20.30: WQF 3 vs. Mađarska - SF3

BORBE ZA MEDALJE:

Nedjelja:, 27 Jul:

18.30: LSF3 vs. LSF4 (3rd/4th place)

20.30: WSF3 vs. WSF4 (1st/2nd place)