EP: Ubjedljiva pobjeda ''ajkula'', Crna Gora u polufinalu!

Ubjedljiva pobjeda crnogorskih vaterpolista za kraj takmičenja po grupama, pobjeda za polufinale na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. U posljednjem kolu grupe A, ‘’ajkule’’ su nadigrale Gruziju 17:2, i osvojile prvo mjesto, sa bodom više u odnosu na Italiju koja je remizirala sa Grčkom 9:9.

Šta reći o utakmici sa Gruzijom u kojoj smo bili apsolutni favoriti, još jednom odlična odbrana, odličan igrač manje 9/0, a realizacija igrača više bila je 6/5. Crnu Goru je predvodio Ivović sa 6 golova, Mlađan Janović je postigao 4, Jokić 2, a po jedan Draško i Darko Brguljan, Čučković, Pasković i Klikovac. Radić je imao 10 odbrana. Kod Gruzijaca oba gola postigao je Elez.

Tok meča:

I četvrtina:

1:0 Draško Brguljan 6.20

2:0 Pasković 4.44

3:0 Ivović 4.13

4:0 Darko Brguljan 2.28

II četvrtina:

5:0 Klikovac 6.48

6:0 M. Janović 3.29

7:0 M. Janović 2.02

8:0 Ivović 0.05

III četvrtina:

9:0 Ivović 7.09

10:0 Ivović 4.38

11:0 Ivović 3.50

12:0 M. Janović 0.31

12:1 Elez 0.07

IV četvrtina:

12:2 Elez 6.06

13:2 Jokić 5.30

14:2 M. Janović 3.59

15:2 Čučković 3.11

16:2 Ivović 2.31

17:2 Jokić 1.44

Bazen: ''Alfred Hajoš'' Budimpešta

Crna Gora – Gruzija 17:2 (4:0, 4:0, 4:1, 5:1)

Igrač više: Crna Gora 6 (5), Gruzija 9 (0)

Peterci: Crna Gora 2 (2), Gruzija 0 (0)

Crna Gora: Radić (11 odbrana), Draško Brguljan 1, Pasković 1, Petrović, Darko Brguljan 1, Čučković 1, M. Janović 4, N. Janović, Ivović 6, Mišić, Klikovac 1, Jokić 2, Šćepanović.

Gruzija: Kapanadze (7 odbrana), Kavtaradze, Crepulja, Elez 2, Rusišvili, Jelača, Kvedelijani, Bagaturija, Rurua, Gegelašvili, Nikoleišvili, Franičević, Čumburidze .

Sudije: Gabrijela Varkoni (Mađarska) i Benjamin Mersijer (Francuska)

Grupa A

1. kolo (14. jul)

13.00 – Rumunija – Gruzija 11:6

16.00 – Crna Gora – Grčka 11:6

19.00 – Italija – Rusija 13:6

2. kolo (15. jul)

11.30 – Gruzija – Grčka 5:16

14.30 – Rusija – Crna Gora 7:15

16.00 – Rumunija – Italija 4:9

3. kolo (17. jul)

11.30 – Italija – Gruzija 15:5

16.00 – Grčka – Rusija 12:6

19.00 – Crna Gora – Rumunija 13:8

4. kolo (19. jul)

13.00 – Gruzija – Rusija 12:16

14.30 – Rumunija – Grčka 9:10

19.00 – Italija – Crna Gora 6:6

5. kolo (21. jul)

11.30 – Crna Gora – Gruzija 17:2

13.00 – Rusija – Rumunija 8:11

19.00 – Grčka – Italija 9:9

TABELA:

1. Crna Gora 9

2. Italija 8

3. Grčka 7

4. Rumunija 4

5. Rusija 2

6. Gruzija 0

Grupa B

1. kolo (14. jul)

11.30 – Hrvatska – Njemačka 10:5

14.30 – Francuska – Srbija 5:16

20.30 – Španija – Mađarska 7:10

2. kolo (15. jul)

13.00 – Njemačka – Srbija 7:12

19.00 – Hrvatska – Španija 8:8

20.30 – Mađarska – Francuska 12:7

3. kolo (17. jul)

13.00 – Francuska – Hrvatska 11:14

14.30 – Španija – Njemačka 11:8

20.30 – Srbija – Mađarska 6:8

4. kolo (19. jul)

11.30 – Španija – Francuska 13:5

16.00 – Hrvatska – Srbija 8:8

20.30 – Njemačka – Mađarska 8:16

5. kolo (21. jul)

14.30 – Francuska – Njemačka 8:7

16.00 – Srbija – Španija 8:6

20.30 – Mađarska – Hrvatska

TABELA:

1. Mađarska 8

2. Srbija 7

3. Hrvatska 6

4. Španija 5

5. Francuska 2

6. Njemačka 0

ČETVRTFINALA:

Srijeda, 23 Jul:

19.00: Italija vs. B3 - QF3

20.30: Grčka vs. B2 - QF4

POLUFINALA:

Petak, 25 Jul:

19.00: WQF 4 vs. CRNA GORA - SF4

20.30: WQF 3 vs. Mađarska - SF3

BORBE ZA MEDALJE:

Nedjelja:, 27 Jul:

18.30: LSF3 vs. LSF4 (3rd/4th place)

20.30: WSF3 vs. WSF4 (1st/2nd place)