EP: Odrađena i Rumunija, treća pobjeda Crne Gore!

‘’Ajkule’’ su nastavile tamo đe su stale prije dva dana. I Rumuni su preslišani na Evropskom prvenstvu u Budimpešti, treća pobjeda iz tri meča crnogorskih vaterpolista, sada 13:8. Janović i drugovi odlično su odradili posao do derbija sa Italijom, sada dan odmora, pa odlučujući meč sa ‘’azurima’’ za prvo mjesto u grupi i direktan plasman u polufinale.

Dan pauze kao da je malo omeo naše vaterpoliste, iako smo prvi došli do lopte, poveli su ipak Rumuni golom Negreanua, ali je Mlađan brzo izjednačio sa igračem više. Matei je pogodio za 1:2, ali se Draško Brguljan sedam sekundi prije kraj pobrinuo da se prva četvrtina završi neriješeno 2:2. U nastavku jake odbrane, a prvi put do vođstva stigli smo sredinom druge dionice, odličan lob Mlađana Janovića za 3:2. Proradio je i napad, uz dva gola Nikole Janovića (drugi iz peterca), stigli smo do +3. Odlična druga četvrtina, na kraju 5:2.

Prvi put igrača više Rumuni su iskoristili u drugom minute treće četvrtine, i to iz šestog pokušaja preko Bušila. Međutim, Ivović je sjajno isplivao kontru za 6:3, a uz dva gola Paskovića, i novim lobom Mlađana Janovića došli smo do velikih 9:3. Pred posljednjih osam minuta bilo je 10:4 za ‘’ajkule’’. Kapiten Crne Gore je golom otvorio posljednju dionicu koja je završena 3:4, za konačni trijumf Crne Gore od 13:8. Još jedna odlično odrađena utakmica izabranika Ranka Perovića, sada je na redu meč grupe, meč koji će odlučiti ko će u polufinale, Crna Gora ili Italija.

Tok meča:

I četvrtina:

0:1 Negrean 7.14

1:1 M. Janović 5.07

1:2 Matei 4.42

2:2 Draško Brguljan 0.07

II četvrtina:

3:2 M. Janović 3.54

4:2 N. Janović 1.48

5:2 N. Janović 0.52

III četvrtina:

5:3 Bušila 6.00

6:3 Ivović 4.32

7:3 Pasković 3.25

8:3 M. Janović 2.55

9:3 Pasković 1.53

10:3 Darko Brguljan 0.34

10:4 Giban 0.13

IV četvrina:

11:4 N. Janović 7.18

11:5 Negrean 5.45

12:5 Ivović 5.14

12:6 Negrean 5.00

12:7 Negrean 3.48

13:7 Petrović 3.26

13:8 Radu 0.50

Bazen: ''Alfred Hajoš'' Budimpešta

Crna Gora – Rumunija 13:8 (2:2, 3:0, 5:2, 3:4)

Igrač više: Crna Gora 10 (8), Rumunija 11 (4)

Peterci: Crna Gora 1 (1), Rumunija 0 (0)

Crna Gora: Radić (7 odbrana), Draško Brguljan 1, Pasković 2, Petrović 1, Darko Brguljan 1, Čučković, M. Janović 3, N. Janović 3, Ivović 2, Mišić, Klikovac, Jokić, Šćepanović.

Rumunija: Stoenesku (7 odbrana), Radu 1, Negrean 4, Dijakonu, Krecu, Bušila 1, Matei 1, Kioveanu, Goanca, George, Giban 1, Popoviću, Dragušin.

Sudije: Serhio Galindo (Španija), Mark Koganov (Azerbejdžan)

Grupa A

1. kolo (14. jul)

13.00 – Rumunija – Gruzija 11:6

16.00 – Crna Gora – Grčka 11:6

19.00 – Italija – Rusija 13:6

2. kolo (15. jul)

11.30 – Gruzija – Grčka 5:16

14.30 – Rusija – Crna Gora 7:15

16.00 – Rumunija – Italija 4:9

3. kolo (17. jul)

11.30 – Italija – Gruzija 15:5

16.00 – Grčka – Rusija 12:6

19.00 – Crna Gora – Rumunija 13:8

4. kolo (19. jul)

13.00 – Gruzija – Rusija

14.30 – Rumunija – Grčka

19.00 – Italija – Crna Gora

5. kolo (21. jul)

11.30 – Crna Gora – Gruzija

13.00 – Rusija – Rumunija

19.00 – Grčka – Italija

TABELA:

1. Crna Gora 6

2. Italija 6

3. Grčka 4

4. Rumunija 2

5. Rusija 0

6. Gruzija 0

Grupa B

1. kolo (14. jul)

11.30 – Hrvatska – Njemačka 10:5

14.30 – Francuska – Srbija 5:16

20.30 – Španija – Mađarska 7:10

2. kolo (15. jul)

13.00 – Njemačka – Srbija 7:12

19.00 – Hrvatska – Španija 8:8

20.30 – Mađarska – Francuska 12:7

3. kolo (17. jul)

13.00 – Francuska – Hrvatska 11:14

14.30 – Španija – Njemačka 11:8

20.30 – Srbija – Mađarska 6:8

4. kolo (19. jul)

11.30 – Španija – Francuska

16.00 – Hrvatska – Srbija

20.30 – Njemačka – Mađarska

5. kolo (21. jul)

14.30 – Francuska – Njemačka

16.00 – Srbija – Španija

20.30 – Mađarska – Hrvatska

TABELA:

1. Mađarska 6

2. Hrvatska 5

3. Srbija 4

4. Španija 3

5. Francuska 0

6. Njemačka 0