EP: Nova ubjedljiva pobjeda! ''Ajkule'' lako sa Rusijom!

Crnogorske ''ajkule'' opravdale su ulogu favorita i stigle do druge pobjede na šampionatu Evrope u Budimpešti! Nakon ubjedljive i jako bitne pobjede na startu protiv Grčke, jednog od rivala za prvo mjesto, Crna Gora je bez većih problema izašla na kraj sa Rusijom, slavivši 15:7. Dva meča, dva trijumfa, slijedi dan pauze, pa u četvrtak duel sa Rumunijom od 19 sati.

Ubitačna prva četvrtina Mlađana Janovića i drugova, odlični smo bili iz kontri, i prvih osam minuta riješili u svoju korist ubjedljivo 5:1. Pasković je golom otvorio drugu dionicu, do kraja igrao se gol za gol, pa smo na dužu pauzu otišli sa prednošću od 8:3. Nastavili smo sa izuzetno jakom odbranom i u trećoj dionici, Radić je odlično branio, tri uzastopna gola u režiji Klikovca, Paskovića i Draška Brguljana prekinuo je Timakov, ali do kraja četvrtine još po gol na obje strane za prednost od 12:5. Još ubjedljivije smo odigrali posljednju dionicu, rutinski odradili do posljednjeg sudijskog zvižduka, na kraju velikih 15:7.

Nova ubjedljiva pobjeda ''ajkula'', uz odličnu odbranu, i odličnu realizaciju igrača više, slijedi dan pauze, pa meč sa Rumunima.

Tok meča:

I četvrtina:

1:0 M. Janović 6.43

2:0 Draško Brguljan 5.43

2:1 Stepanjuk 4.10

3:1 Klikovac 2.19

4:1 M. Janović 1.48

5:1 Čučković 0.58

II četvrtina:

6:1 Pasković 7.13

6:2 Stepanjuk 6.50

7:2 Jokić 6.18

7:3 Timakov 3.01

8:3 Ivović 2.34

III četvrtina:

9:3 Klikovac 6.17

10:3 Pasković 3.36

11:3 Draško Brguljan 1.19

11:4 Timakov 0.36

12:4 Klikovac 0.18

12:5 Timakov 0.02

IV četvrina:

12:6 Kolod 7.07

13:6 N. Janović 5.48

14:6 Ivović 3.44

15:6 Ivović 2.36

15:7 Šepelev 1.36

Crna Gora – Rusija 15:7 (5:1, 3:2, 4:2, 3:2)

Igrač više: Crna Gora 9 (7), Rusija 8 (3)

Peterci: Crna Gora 0 (0), Rusija 0 (0)

Crna Gora: Radić (12 odbrana), Draško Brguljan 2, Pasković 2, Petrović, Darko Brguljan, Čučković 1, M. Janović 2, N. Janović 1, Ivović 3, Mišić, Klikovac 3, Jokić 1, Šćepanović.

Rusija: Kornejev (8 odbrana), Sučkov, Odincov, Antipov, Zinatulin, Derevjankin, Timakov 3, Nagaev, Stepanjuk 2, Kolod 1, Jankov, Šepelev 1, Kostrov.

Sudije: Radoslav Korizna (Poljska), Benjamin Mersijer (Francuska)

Delegat: Anhel Moliner (Španija)

Grupa A

1. kolo (14. jul)

13.00 – Rumunija – Gruzija 11:6

16.00 – Crna Gora – Grčka 11:6

19.00 – Italija – Rusija 13:6

2. kolo (15. jul)

11.30 – Gruzija – Grčka 5:16

14.30 – Rusija – Crna Gora 7:15

16.00 – Rumunija – Italija 4:9

3. kolo (17. jul)

11.30 – Italija – Gruzija

16.00 – Grčka – Rusija

19.00 – Crna Gora – Rumunija

4. kolo (19. jul)

13.00 – Gruzija – Rusija

14.30 – Rumunija – Grčka

19.00 – Italija – Crna Gora

5. kolo (21. jul)

11.30 – Crna Gora – Gruzija

13.00 – Rusija – Rumunija

19.00 – Grčka – Italija

TABELA:

1. Crna Gora 4

2. Italija 4

3. Rumunija 2

4. Grčka 2

5. Rusija 0

6. Gruzija 0

Grupa B

1. kolo (14. jul)

11.30 – Hrvatska – Njemačka 10:5

14.30 – Francuska – Srbija 5:16

20.30 – Španija – Mađarska 7:10

2. kolo (15. jul)

13.00 – Njemačka – Srbija 7:12

19.00 – Hrvatska – Španija 8:8

20.30 – Mađarska – Francuska 12:7

3. kolo (17. jul)

13.00 – Francuska – Hrvatska

14.30 – Španija – Njemačka

20.30 – Srbija – Mađarska

4. kolo (19. jul)

11.30 – Španija – Francuska

16.00 – Hrvatska – Srbija

20.30 – Njemačka – Mađarska

5. kolo (21. jul)

14.30 – Francuska – Njemačka

16.00 – Srbija – Španija

20.30 – Mađarska – Hrvatska

TABELA:

1. Srbija 4

2. Mađarska 4

3. Hrvatska 3

4. Španija 1

5. Francuska 0

6. Njemačka 0