Crna Gora eliminisana u osmini finala Svjetskog prvenstva

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se plasira u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kvangdžuu. Crnogorski vaterpolisti poraženi su jutros u osmini finala, nakon slabijeg izvođenja peteraca, od Australije 13:11. Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 9:9.

Crna Gora je, nakon slabije prve dvije četvrtine, u trećem dijelu meča prvi put došla u vođstvo (6:5), koje je dva puta iznosilo i dva gola (7:5 i 8:6). Australija je u posljednjoj četvrtini uspjela da napravi preokret i serijom od tri uzastopna pogotka povede 9:8. Izabranici selektora Vladimira Gojkovića do kraja izjednačili su rezultat i imali priliku da dođu do pobjede, ali je lopta nakon šuta Aleksandra Ivovića završila na prečki.

Crnogorskim vaterpolistima slijedi borba za plasman od devetog do 12. mjesta. Prvi rival u utorak biće im poraženi iz duela Španije i Japana.

CRNA GORA - AUSTRALIJA 9:9 (1:3, 3:2, 4:2, 1:2), peterci 2:4

Sudije: Goldenberg (SAD), Salničenko (KAZ). Igrač više: Crna Gora 10 (4), Australija 13 (4). Peterci: Crna Gora 2 (2).

CRNA GORA: Lazović, Brguljan 1, Radović 2, Petković 1, Čučković, Ukropina, Janović, Đurđić 1, Ivović 3, Spaić, Drašković 1, Murišić, Kandić.

KAZAHSTAN: Denerli, Kempbel, G. Ford, Kejs 4, Pauer, L. Edvards, Rouč 1, Janger 1, A. Ford 1, Pat, Houden 1, B. Edvards, Hrisantos.

TOK MEČA:

I četvrtina: Australija je povela golom Rouča, povećao je na 2:0 Kejs. Petković pogađa sa igračem više i smanjuje na 2:1. Ford vraća dva gola prednosti, i to je bio rezultat nakon prvih osam minuta, 3:1.

II četvrtina: Ivovića otvara drugu dionicu golom i smanjuje na 3:2, Kejs precizan sa igračem više, uzvraća Ivović sa peterca i smanjuje na 4:3. Nakon što nijesmo iskoristili dva napada za izjednačenje, Houden pogađa za vođstvo Australije od 5:3. Drašković smanjuje sa igračem više. Poluvrijeme 5:4 za Australiju.

III četvrtina: Prvo izjednačenje, pogodio je Radović. Prvo vođstvo na meču, Ivović precizan i iz drugog peterca. Đurđić koristi igrača više, Crna Gora vodi 7:5. Treći gol Kejsa, ali uzvraća i Brguljan na dva ipo minuta do kraja četvrtine za vođstvo od 8:6. Janger sa igračem manje smanjuje, na kraju treće Crna Gora vodi 8:7.

IV četvrtina: Edvards pogađa za izjednačenje, Kejs donosi preokret Australiji. Radović izjednačio, kraj meča izvodiće se peterci!

PETERCI: Rouč precizan, Ivović izjednačio, Kempbel je promašio, promašio je i Janović, Kejs precizan, Đurđić precizan, Janger precizan, Radović promašio, Houden pogodio, Australija u četvrtfinalu SP!