Eurokup: Primorac i Jadran u četvrtfinalu!

Vaterpolisti Primorca i Jadrana plasirali su se u četvrtfinale Eurokupa – Kotorani su u posljednjem meču grupe C turnira koji se održava u Utrehtu, savladali francusku Nicu 7-9 (3-3, 3-2, 1-3, 0-1), dok je Jadran i pored poraza od domaćina zagrebačke Mladosti 9:6 (1–3, 4–1,1–1,3-1) prošao među osam najboljih ekipa.

Strijelci za Primorac u trijumfu nad Francuzima bili su Murišić sa 3 gola, dva je postigao Lučić, a po jedan Kudaba, Brguljan, Tešanović i Mačić. Za Jadran u porazu od Hrvata, tri gola postigao je Sarić, a po jedan Moskov, Baničević, Vidović.

Grupa A (Gzira, Malta)

Petak, Octobar 25:

18.00: Dinamo Moscow (RUS) vs. Dinamo Tbilisi (GEO) 13-7 (3-2, 5-1, 3-2, 2-2)

19.30: Valletta (MLT) vs. Dauphins Sète (FRA) 9-10 (2-2, 2-3, 3-2, 2-2)

Subota, Oktobar 26:

16.00: Dauphins Sète (FRA) vs. Dinamo Moscow (RUS) 9-10 (2-3, 1-3, 2-3, 4-1)

17.30: Valletta (MLT) vs. Dinamo Tbilisi (GEO) 12-13 (4-3, 2-4, 3-3, 3-3)

Neđelja, Oktobar 27:

10.00: Dinamo Tbilisi (GEO) vs. Dauphins Sète (FRA) 9-11 (0-1, 2-2, 3-5, 4-3)

11.30: Valletta (MLT) vs. Dinamo Moscow (RUS) 5-11 (1-3, 2-2, 0-4, 2-2)

Grupa B (Napulj, Italija)

Petak, Oktobar 25:

18.30: Montpellier Waterpolo (FRA) vs. Spartak Volgograd (RUS) 7-11 (2-2, 0-3, 3-3, 2-3)

20.00: Dooa Posillipo (ITA) vs. Steaua Bucharest (ROU) 11-6 (1-1, 4-0, 3-2, 3-3)

Subota, Oktobar 26:

18.30: Steaua Bucharest (ROU) vs. Montpellier Waterpolo (FRA) 9-11 (2-3, 2-2, 2-4, 3-2)

20.00: Dooa Posillipo (ITA) vs. Spartak Volgograd (RUS) 11-11 (3-3, 2-3, 3-2, 3-3)

Neđelja, Oktobar 27:

08.30: Spartak Volgograd (RUS) vs. Steaua Bucharest (ROU) 11-9 (3-3, 3-3, 2-1, 3-2)

10.00: Dooa Posillipo (ITA) vs. Montpellier Waterpolo (FRA) 11-7 (5-4, 1-0, 3-1, 2-2)

Group C (Utreht, Holandija)

Četvrtak, Oktobar 24:

19.00: UZSC (NED) vs. VK Primorac Kotor (MNE) 5-9 (0-3, 2-2, 1-2, 2-2)

20.30: Vojvodina Novi Sad (SRB) vs. Olympic Nice (FRA) 12-7 (2-3, 5-1, 2-0, 3-3)

Petak, Oktobar 25:

19.00: UZSC (NED) vs. Vojvodina Novi Sad (SRB) 11-7 (5-2, 3-3, 0-2, 3-0)

20.30: Carpisa Yamamay Acquachiara (ITA) vs. VK Primorac Kotor (MNE) 13-12 (0-2, 5-4, 5-4, 3-2)

Subota, Oktobar 26:

11.30: Olympic Nice (FRA) vs. Carpisa Yamamay Acquachiara (ITA) 9-9 (4-1, 1-3, 3-2, 1-3)

13.00: Vojvodina Novi Sad (SRB) vs. VK Primorac Kotor (MNE) 6-11 (3-1, 1-4, 2-4, 0-2)

19.30: UZSC (NED) vs. Olympic Nice (FRA) 6-6 (2-0, 0-1, 1-3, 3-2)

21.00: Carpisa Yamamay Acquachiara (ITA) vs. Vojvodina Novi Sad (SRB) 15-7 (5-2, 4-0, 3-3, 3-2)

Neđelja, Oktobar 27:

12.30: Olympic Nice (FRA) vs. VK Primorac Kotor (MNE) 7-9 (3-3, 3-2, 1-3, 0-1)

14.00: UZSC (NED) vs. Carpisa Yamamay Acquachiara (ITA)

Grupa D (Zagreb, Hrvatska)

Petak, October 25:

18.00: HAVK Mladost Zagreb (CRO) vs. Shturm 2002 Ruza (RUS) 25-1 (7-0, 8-1, 4-0, 6-0)

19.30: Jadran Herceg Novi (MNE) vs. CN Marseille (FRA) 7:7 (3:3, 1:2, 2:1 i 1:1)

Subota, Oktobar 26:

18.00: HAVK Mladost Zagreb (CRO) vs. CN Marseille (FRA) 12-8 (2-3, 4-3, 2-0, 4-2)

19.30: Jadran Herceg Novi (MNE) vs. Shturm 2002 Ruza (RUS) 33:4 (10:0, 7:3, 7:0 i 9:1)

Neđelja, Oktobar 27:

10.30: CN Marseille (FRA) vs. Shturm 2002 Ruza (RUS) 32:3 (7–0,9–2,8–0,8–1)

12.00: HAVK Mladost Zagreb (CRO) vs. Jadran Herceg Novi (MNE) 9:6 (1–3, 4–1,1–1,3-1)

Čitaj dalje