Veliki rezultat Novljana: Jadran u finalu Eurokupa

Veliki uspjeh vaterpolista Jadrana Carine! Izabranici Vladimira Gojkovića plasirali su se u finale Eurokupa, pošto su u revanš meču polufinala, drugog po jačini klupskog takmičenja, eliminisali u Budimpešti izuzetno jaki mađarski OSC 13:12! Novljani su slavili i u prvom duelu 11:10, i došli do fantastičnog rezultata!

Nakon izjednačene prve četvrtine koja je pripala domaćinu 3:2, pad u igri crnogorskog predstavnika u nastavku. Mađari su to znali da iskoriste i na poluvrijeme odu sa prednošću od 7:3.

Na startu trećeg dijela bilo je i +5 za OSC, ali na krilima Dragana Draškovića naš tim smanjuje na 10:8. U posljednjih osam minuta fenomenalna partija Jadrana koji pravi veliki preokret i dolazi do ogromnog uspjeha!

Četiri gola kod pobjednika postigao je Drašković, po dva Đuro Radović, Petković i Averka, a po jedan Popadić, Banićević i Gardašević. Kod domaćina po tri gola postigli su Manherc i Salamon, dva Draško Brguljan, a po jedan Ranđelović, Kovač, Ukropina i Erdelji.

Rival u finalu biće bolji iz meča između francuskog Marseja i italijanske Ortiđe.