Eurokup: Važan trijumf Primorca

Vaterpolisti Primorca pobijedili su danas u Utrehtu novosadsku Vojvodinu 11:6 (1:3, 4:1, 4:2 i 2:0), u utakmici trećeg kola kvalifikacionog turnira za Eurokup.

 

Kotorski tim tom pobjedom, drugom na turniru, zadržao je šanse za plasman u četvrtfinale. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nikola Murišić sa četiri, po dva gola postigli su Petar Mačić i Matija Brguljan, a po jedan Konstantin Kudaba, Željko Đurović i Đorđe Tešanović.

Grupa A (Gzira, Malta)

Petak, Octobar 25:

18.00: Dinamo Moscow (RUS) vs. Dinamo Tbilisi (GEO) 13-7 (3-2, 5-1, 3-2, 2-2)

19.30: Valletta (MLT) vs. Dauphins Sète (FRA) 9-10 (2-2, 2-3, 3-2, 2-2)

Subota, Oktobar 26:

16.00: Dauphins Sète (FRA) vs. Dinamo Moscow (RUS)

17.30: Valletta (MLT) vs. Dinamo Tbilisi (GEO)

Neđelja, Oktobar 27:

10.00: Dinamo Tbilisi (GEO) vs. Dauphins Sète (FRA)

11.30: Valletta (MLT) vs. Dinamo Moscow (RUS)

Grupa B (Napulj, Italija)

Petak, Oktobar 25:

18.30: Montpellier Waterpolo (FRA) vs. Spartak Volgograd (RUS) 7-11 (2-2, 0-3, 3-3, 2-3)

20.00: Dooa Posillipo (ITA) vs. Steaua Bucharest (ROU) 11-6 (1-1, 4-0, 3-2, 3-3)

Subota, Oktobar 26:

18.30: Steaua Bucharest (ROU) vs. Montpellier Waterpolo (FRA)

20.00: Dooa Posillipo (ITA) vs. Spartak Volgograd (RUS)

Neđelja, Oktobar 27:

08.30: Spartak Volgograd (RUS) vs. Steaua Bucharest (ROU)

10.00: Dooa Posillipo (ITA) vs. Montpellier Waterpolo (FRA)

Group C (Utreht, Holandija)

Četvrtak, Oktobar 24:

19.00: UZSC (NED) vs. VK Primorac Kotor (MNE) 5-9 (0-3, 2-2, 1-2, 2-2)

20.30: Vojvodina Novi Sad (SRB) vs. Olympic Nice (FRA) 12-7 (2-3, 5-1, 2-0, 3-3)

Petak, Oktobar 25:

19.00: UZSC (NED) vs. Vojvodina Novi Sad (SRB) 11-7 (5-2, 3-3, 0-2, 3-0)

20.30: Carpisa Yamamay Acquachiara (ITA) vs. VK Primorac Kotor (MNE) 13-12 (0-2, 5-4, 5-4, 3-2)

Subota, Oktobar 26:

11.30: Olympic Nice (FRA) vs. Carpisa Yamamay Acquachiara (ITA) 9-9 (4-1, 1-3, 3-2, 1-3)

13.00: Vojvodina Novi Sad (SRB) vs. VK Primorac Kotor (MNE) 6-11 (3-1, 1-4, 2-4, 0-2)

19.30: UZSC (NED) vs. Olympic Nice (FRA)

21.00: Carpisa Yamamay Acquachiara (ITA)

Neđelja, Oktobar 27:

12.30: Olympic Nice (FRA) vs. VK Primorac Kotor (MNE)

14.00: UZSC (NED) vs. Carpisa Yamamay Acquachiara (ITA)

Grupa D (Zagreb, Hrvatska)

Petak, October 25:

18.00: HAVK Mladost Zagreb (CRO) vs. Shturm 2002 Ruza (RUS) 25-1 (7-0, 8-1, 4-0, 6-0)

19.30: Jadran Herceg Novi (MNE) vs. CN Marseille (FRA) 7:7 (3:3, 1:2, 2:1 i 1:1)

Subota, Oktobar 26:

18.00: HAVK Mladost Zagreb (CRO) vs. CN Marseille (FRA)

19.30: Jadran Herceg Novi (MNE) vs. Shturm 2002 Ruza (RUS)

Neđelja, Oktobar 27:

10.30: CN Marseille (FRA) vs. Shturm 2002 Ruza (RUS)

12.00: HAVK Mladost Zagreb (CRO) vs. Jadran Herceg Novi (MNE)