LŠ: Novi poraz Budve

Vaterpolisti Budve poraženi su u Đenovi od zagrebačke Mladosti 12:6, u utakmici drugog kola turnira druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona.

Tim porazom, drugim na turniru, budvanski tim izgubio je sve šanse za plasman u narednu rundu Lige šampiona.

Grupa C (Reko, Italija)

Petak, Oktobar 11

19.00: VK Radnicki Kragujevac (SRB) vs. VK Budva (MNE) 16-3 (4-0, 4-1, 3-1, 5-1)

20.30: Pro Recco (ITA) vs. HAVK Mladost Zagreb (CRO) 16-2 (5-0, 1-1, 5-1, 5-0)

Subota, Oktobar 12

18.30: VK Budva (MNE) vs. HAVK Mladost Zagreb (CRO) 6:12 (3-1, 2-3, 0-3, 1-5)

20.00: Pro Recco (ITA) vs. VK Radnicki Kragujevac (SRB) 10-12 (1-2, 3-4, 3-2, 3-4)

Neđelja, Oktobar 13

10.30: Pro Recco (ITA) vs. VK Budva (MNE)

12.00: HAVK Mladost Zagreb (CRO) vs. VK Radnicki Kragujevac (SRB)

Grupa D (Oradea, Rumunija)

Petak, Oktobar 11

18.30: Szolnok (HUN) vs. CN Marseille (FRA) 17-12 (6-4, 4-3, 2-3, 5-2)

20.00: CSM Digi Oradea (ROU) vs. ASC Duisburg (GER) 15-13 (3-2, 4-2, 5-4, 3-5)

Subota, Oktobar 12

19.00: ASC Duisburg (GER) vs. Szolnok (HUN) 8-9 (2-3, 0-1, 3-2, 3-3)

20.30: CSM Digi Oradea (ROU) vs. CN Marseille (FRA) 12-10 (3-1, 3-3, 2-4, 4-2) 

Neđelja, Oktobar 13

10.30: CN Marseille (FRA) vs. ASC Duisburg (GER)

12.00: Szolnok (HUN) vs. CSM Digi Oradea (ROU)

Grupa E (Rijeka, Hrvatska)

Peta, Oktobar 11

19.00: Primorje EB Rijeka (CRO) vs. Vouliagmeni NC (GRE) 10-3 (2-1, 3-0, 4-1, 1-1)

20.30: Waspo 98 Hanover (GER) vs. Carpisa Yamamay Acquachiara (ITA) 10-13 (2-4, 0-3, 2-3, 6-3)

Subota, Oktobar 12

19.30: Primorje EB Rijeka (CRO) vs. Carpisa Yamamay Acquachiara (ITA) 19-10 (5-1, 4-4, 5-3, 5-2)

21.00: Vouliagmeni NC (GRE) vs. Waspo 98 Hanover (GER) 15-10 (2-3, 7-2, 3-3, 3-2)

Neđelja, Oktobar 13

09.00: Vouliagmeni NC (GRE) vs. Carpisa Yamamay Acquachiara (ITA)

10.30: Primorje EB Rijeka (CRO) vs. Waspo 98 Hanover (GER)

Grupa F (Beograd, Srbija)

Petak, Oktobar 11

17.00: Sintez Kazan (RUS) vs. Schuurman BZC (NED) 18-7 (4-2, 4-2, 5-0, 5-3)

19.00: Crvena Zvezda (SRB) vs. Spartak Volgograd (RUS) 12-10 (2-2, 4-2, 4-4, 2-2)

Subota, Oktobar 12

17.00: Crvena Zvezda (SRB) vs. Schuurman BZC (NED) 16-10 (3-2, 4-4, 4-3, 5-1)

19.00: Spartak Volgograd (RUS) vs. Sintez Kazan (RUS) 11-15 (5-3, 2-2, 2-3, 2-7)

Neđelja, Oktobar 13

10.00: Schuurman BZC (NED) vs. Spartak Volgograd (RUS)

12.00: Crvena Zvezda (SRB) vs. Sintez Kazan (RUS)