Crna Gora savladala Holandiju, sa Mađarskom za polufinale Evropskog prvenstva

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore, igrači rođeni 1999. i mlađi, plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Minsku. Mlade "ajkule" su u osmini finala savladale Holandiju 10:4 (2:0, 4:2, 2:1, 2:1), pa će se za polufinale boriti sa selekcijom Mađarske, taj meč je na programu u četvrtak od 16:30 sati po našem vremenu.

Poveli smo golovima Franete i Raškovića, nakon prve četvrtine bilo je 2:0. Matković je povećao na 3:0, do poluvremena pogađali su još Gardašević, Mijušković i Đuro Radović za prednost od 6:2 nakon dva perioda igre. Đuro Radović povećao je na 7:2, isti igrač i na plus šest, a nakon treće četvrtine bilo je 8:3 za Crnu Goru. Đuro je otvorio i posljednju dionicu, precizan je bio i Danilo Radović, na kraju ubjedljivih 10:4.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Đuro Radović sa četiri gola, po jedan su postigli Rašković, Mijušković, Danilo Radović, Gardašević, Matković i Franeta.

Crna Gora: Miloš Krivokapić, Danilo Radović 1, Savo Ćetković, Dimitrije Rašković 1, Uroš Vučurović, Aljoša Mačić, Luka Murišić, Petar Mijušković 1, Đuro Radović 4, Martin Gardašević 1, Dušan Matković 1, Branko Franeta 1, Alen Isljamović.

Holandija: Spajker, Kening, Rovenhorst, Hesels, Brantis, Van Oršot, D. Spajker, De Jong 1, Majer 1, Vinhoven, S. Hesels 1, Van Ruten 1, Stromberg.

Trener repezentacije je Slobodan Mačić, pomoćnici su Miodrag Matković i Miloš Šćepanović, doktor Đorđe Klajn, tehnička podrška i video analiza Vasko Vučković, tim menadžer Nenad Franeta.

RASPORED TAKMIČENJA:

Dan 4, 29. avgust, kvalifikacije za četvrtfinale:

12:00h Španija – Francuska 10:6, RM3

15:00h Italija – Turska 8:6, RM4

16:30h Crna Gora – Holandija 10:4, RM5

18:00h Rusija – Rumunija 9:6, RM6

Dan 5, 30. avgust, četvrtfinala:

12:00h Španija – Srbija 11:9, QF3

15:00h Italija – Grčka 8:9, QF4

16:30h Crna Gora – Mađarska, QF5

18:00h Rusija – Hrvatska, QF6

Dan 6, 31. avgust, za plasman od 9. do 16. mjesta.

Dan 7, 1. septembar, polufinala:

16:00h Španija – WQF5, SF3

17:30h Grci – WQF6, SF4

Dan 8, 2. septembar, utakmice za medalje:

GRUPNA FAZA:

Grupa A: Hrvatska 9, Španija 6, Turska 3, Slovenija 0

Grupa B: Grčka 9, Crna Gora 6, Rumunija 3, Bjelorusija 0

Grupa C: Mađarska 9, Italija 6, Francuska 3, Gruzija 0

Grupa D: Srbija 9, Rusija 6, Holandija 3, Velika Britanija 0

Dan 1, 26. avgust:

08:00h Španija - Turska 13:1

09:40h Hrvatska - Slovenija 14:4

11:20h Rusija – Velika Britanija 19:2

13:00h Srbija – Holandija 11:5

14:40h Mađarska - Gruzija 14:8

16:20h Italija - Francuska 12:6

18:10h Bjelorusija - Grčka 3:18

19:40h Crna Gora - Rumunija 8:5

Dan 2, 27. avgust:

08:00h Holandija – Velika Britanija 10:4

09:40h Grčka - Rumunija 8:2

11:20h Slovenija - Turska 6:15

13:00h Francuska - Gruzija 12:10

14:40h Rusija - Srbija 5:8

16:20h Mađarska - Italija 7:6

18:10h Crna Gora - Bjelorusija 16:9

19:40h Španija - Hrvatska 9:10

Dan 3, 28. avgust:

08:00h Italija - Gruzija 16:2

09:40h Rusija - Holandija 9:7

11:20h Mađarska - Francuska 7:4

13:00h Hrvatska - Turska 8:4

14:40h Crna Gora - Grčka 6:8

16:20h Španija - Slovenija 16:4

18:10h Bjelorusija - Rumunija 7:8

19:40h Srbija – Velika Britanija 24:1