Crna Gora poražena od Grčke, za četvrtfinale sa Holandijom

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore, igrači rođeni 1999. i mlađi, u posljednjem trećem kolu grupe B na Evropskom prvenstvu u Minsku, poražena je od Grčke 8:6 (3:1, 1:1, 1:2, 3:2) čime je zauzela drugo mjesto i igraće sjutra sa Holandijom za plasman u četvrtfinale. Podsjećamo, naša selekcija je na startu bila bolja od RUmunije 8:5, dok je u drugom kolu nadigrala Bjelorusiju 16:9. Sa druge strane Grčka je grupnu fazu završila sa sve tri pobjede i plasirala se direktno u četvrtfinale.

Poveli smo golom Matkovića, ali su Grci do kraja prve četvrtine preokrenuli na 3:1. Smanjio je Mitrović, međutim rival "ajkula" do poluvremena postiže još jedan gol za vođstvo od 4:2. U trećoj dionici postižemo dva gola preko Đura Radovića i Franete za 4:4, ipak u posljednjim sekundama ovog perioda Grci dolaze do 5:4.

"Heleni" su početkom posljednje četvrtine došli na plus dva, već u sljedećem napadu smanjio Đuro Radović, ali i Grci brzo vraćaju dva gola prednosti, 7:5 na sredini dionice. Smanjio je Ćetković, no do kraja meča Grci postižu gol za konačnih 8:6. 

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Đuro Radović sa dva gola, dok su po jedan postigli Ćetković, Mitrović, Matković i Franeta. 

Crna Gora: Miloš Krivokapić, Danilo Radović, Savo Ćetković 1, Dimitrije Rašković, Marjan Mitrović 1, Aljoša Mačić, Luka Murišić, Petar Mijušković, Đuro Radović 2, Martin Gardašević, Dušan Matković 1, Branko Franeta 1, Alen Isljamović.

Grčka: Dalmaras, Kalogeropulos 1, Alafragis 1, Gjovetis 2, Nikolaidis, Papanastasiou 2, Kakaris, Rompopulos, I. Čalivopulos, A. Čalivopulos, Agiorgusis, Dimou, Spiliopulos. 

Trener repezentacije je Slobodan Mačić, pomoćnici su Miodrag Matković i Miloš Šćepanović, doktor Đorđe Klajn, tehnička podrška i video analiza Vasko Vučković, tim menadžer Nenad Franeta.

RASPORED TAKMIČENJA:

Grupa A: Hrvatska 9, Španija 6, Turska 3, Slovenija 0

Grupa B: Grčka 9, Crna Gora 6, Rumunija 3, Bjelorusija 0

Grupa C: Mađarska 9, Italija 6, Francuska 3, Gruzija 0

Grupa D: Srbija 9, Rusija 6, Holandija 3, Velika Britanija 0

Dan 1, 26. avgust:

08:00h Španija - Turska 13:1

09:40h Hrvatska - Slovenija 14:4

11:20h Rusija – Velika Britanija 19:2

13:00h Srbija – Holandija 11:5

14:40h Mađarska - Gruzija 14:8

16:20h Italija - Francuska 12:6

18:10h Bjelorusija - Grčka 3:18

19:40h Crna Gora - Rumunija 8:5

Dan 2, 27. avgust:

08:00h Holandija – Velika Britanija 10:4

09:40h Grčka - Rumunija 8:2

11:20h Slovenija - Turska 6:15

13:00h Francuska - Gruzija 12:10

14:40h Rusija - Srbija 5:8

16:20h Mađarska - Italija 7:6

18:10h Crna Gora - Bjelorusija 16:9

19:40h Španija - Hrvatska 9:10

Dan 3, 28. avgust:

08:00h Italija - Gruzija 16:2

09:40h Rusija - Holandija 9:7

11:20h Mađarska - Francuska 7:4

13:00h Hrvatska - Turska 8:4

14:40h Crna Gora - Grčka 6:8

16:20h Španija - Slovenija 16:4

18:10h Bjelorusija - Rumunija 7:8

19:40h Srbija – Velika Britanija 24:1

Dan 4, 29. avgust, kvalifikacije za četvrtfinale:

12:00h Španija – Francuska 10:6, RM3

15:00h Italija – Turska 8:6, RM4

16:30h Crna Gora – Holandija, RM5

18:00h Rusija – Rumunija, RM6

Dan 5, 30. avgust, četvrtfinala:

12:00h Španija – Srbija, QF3

15:00h Italija – Grčka, QF4

16:30h WRM5 – Mađarska, QF5

18:00h WRM6 – Hrvatska, QF6

Dan 6, 31. avgust, za plasman od 9. do 16. mjesta.

Dan 7, 1. septembar, polufinala:

16:00h WQF3 – WQF5, SF3

17:30h WQF4 – WQF6, SF4

Dan 8, 2. septembar, utakmice za medalje: