Crna Gora u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore, igrači rođeni 2000. godine i mlađi, plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u mađarskom Sombatelju. "Ajkule" su u posljednjem meču grupe A nadigrale Egipat 21:4 (6:1, 4:0, 6:2, 5:1) i sa maksimalnim učinkom završile prvu fazu šampionata. Podsjećamo, na startu smo bili bolji od Australije 10:6, zatim od Južne Afrike 23:5 i Brazila 12:7.

Meč je bio riješen već na poluvremenu, nakon prve četrtine bilo je 6:1, a na odmoru velikih 10:1. U nastavku su izabranici Petra Radanovića nastavili u istom ritmu, a u četvrtfinalu u petak igraćemo sa Mađarskom.

Do pobjede crnogorsku selekciju vodili su Mitrović sa četiri gola, po tri su upisali Vučurović, Milić i Gardašević, po dva Drašković i Mačić, a po jedan Vujović, Uskoković, Radović i Dragović.

Spisak Crne Gore: Andrej Bosanac, Vuk Drašković, Uroš Vučurović, Aljoša Mačić, Igor Uskoković, Danilo Radović, Jovan Vujović, Martin Gardašević, Luka Murišić, Marko Milić, Nenad Dragović, Marjan Mitrović, Bogdan Radnjić.

Pored trenera Petra Radanovića, u stručnom štabu su i pomoćnici Miodrag Matković i Marko Gopčević, doktor Vladimir Dedović i tim menadžer Igor Martinović. Crnogorski sudija na šampionatu je Andrija Đurašković.

GRUPE I REZULTATI:

GRUPA A: Crna Gora 8, Australija 5, Brazil 5, Egipat 1, Južna Afrika 1.

Rezultati: Južna Afrika - Brazil 7:11, Australija - Crna Gora 6:10, Crna Gora - Južna Afrika 23:5, Egipat - Australija 7:11, Brazil - Crna Gora 7:12, Južna Afrika - Egipat 14:14, Egipat - Brazil 8:12, Australija - Južna Afrika 14:3, Brazil - Australija 8:8, Egipat - Crna Gora 4:21.

GRUPA B: Grčka 8, Mađarska 5, Rusija 5, Argentina 1, Kina 1.

Rezultati: Argentina - Rusija 5:20, Mađarska - Kina 22:11, Kina - Argentina 5:5, Grčka - Mađarska 15:12, Rusija - Kina 15:2, Argentina - Grčka 3:13, Grčka - Rusija 13:10, Mađarska - Argentina 30:1, Grčka - Kina 18:6, Rusija - Mađarska 9:9.

GRUPA C: Hrvatska 8, Italija 6, SAD 4, Novi Zeland 2, Uzbekistan 0.

Rezultati: Italija - SAD 9:8, Novi Zeland - Hrvatska 5:19, Hrvatska - Italija 12:11, Uzbekistan - Novi Zeland 7:20, SAD - Hrvatska 8:14, Italija - Uzbekistan 27:8, Uzbekistan - SAD 7:26, Novi Zeland - Italija 8:15, SAD - Novi Zeland 7:3, Uzbekistan - Hrvatska 6:22.

GRUPA D: Srbija 8, Španija 6, Kolumbija 4, Kanada 2, Saudijska Arabija 0.

Rezultati: Španija - Kanada 19:2, Kolumbija - S. Arabija 24:6, S. Arabija - Španija 4:27, Srbija - Kolumbija 19:8, Kanada - S. Arabija 22:6, Španija - Srbija 8:9, Srbija - Kanada 21:4, Kolumbija - Španija 7:22, Kanada - Kolumbija 6:11, Srbija - S. Arabija 26:5.

OSMINA FINALA, četvrtak 16. avgust:

Australija - Kolumbija 16:5

Brazil - Španija 7:14

Rusija - Italija 9:10

Mađarska - SAD

ČETVRTFINALA, petak 17. avgust:

15:30h Hrvatska - Španija

17:00h Srbija - Italija

18:30h Crna Gora - Mađarska/SAD

20:00h Grčka - Australija