LŠ: Budva poražena od Radničkog

Vaterpolisti Budve poraženi su na startu turnira druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona. Budva je u Đenovi, u prvom kolu, izgubila od kragujevačkog Radničkog 16:3.

Rival budvanskom timu drugom kolu, u subotu u 18 sati i 30 minuta, biće Mladost, dok će se u neđelju, u deset sati i 30 minuta, sastati sa Pro Rekom. Plasman u narednu rundu kvalifikacija, nakon tri odigrana kola, izboriće dvije najbolje ekipe iz grupe, dok će trećeplasirani tim takmičenja na evropskoj sceni nastaviti u Eurokupu.

Grupa C (Reko, Italija)

Petak, Oktobar 11
19.00: VK Radnicki Kragujevac (SRB) vs. VK Budva (MNE) 16-3 (4-0, 4-1, 3-1, 5-1)
20.30: Pro Recco (ITA) vs. HAVK Mladost Zagreb (CRO) 16-2 (5-0, 1-1, 5-1, 5-0)

Subota, Oktobar 12
18.30: VK Budva (MNE) vs. HAVK Mladost Zagreb (CRO)
20.00: Pro Recco (ITA) vs. VK Radnicki Kragujevac (SRB)

Neđelja, Oktobar 13
10.30: Pro Recco (ITA) vs. VK Budva (MNE)
12.00: HAVK Mladost Zagreb (CRO) vs. VK Radnicki Kragujevac (SRB)

Grupa D (Oradea, Rumunija)

Petak, Oktobar 11
18.30: Szolnok (HUN) vs. CN Marseille (FRA) 17-12 (6-4, 4-3, 2-3, 5-2)
20.00: CSM Digi Oradea (ROU) vs. ASC Duisburg (GER) 15-13 (3-2, 4-2, 5-4, 3-5)

Subota, Oktobar 12
19.00: ASC Duisburg (GER) vs. Szolnok (HUN)
20.30: CSM Digi Oradea (ROU) vs. CN Marseille (FRA)

Neđelja, Oktobar 13
10.30: CN Marseille (FRA) vs. ASC Duisburg (GER)
12.00: Szolnok (HUN) vs. CSM Digi Oradea (ROU)

Grupa E (Rijeka, Hrvatska)

Peta, Oktobar 11
19.00: Primorje EB Rijeka (CRO) vs. Vouliagmeni NC (GRE) 10-3 (2-1, 3-0, 4-1, 1-1)
20.30: Waspo 98 Hanover (GER) vs. Carpisa Yamamay Acquachiara (ITA) 10-13 (2-4, 0-3, 2-3, 6-3)

Subota, Oktobar 12
19.30: Primorje EB Rijeka (CRO) vs. Carpisa Yamamay Acquachiara (ITA)
21.00: Vouliagmeni NC (GRE) vs. Waspo 98 Hanover (GER)

Neđelja, Oktobar 13
09.00: Vouliagmeni NC (GRE) vs. Carpisa Yamamay Acquachiara (ITA)
10.30: Primorje EB Rijeka (CRO) vs. Waspo 98 Hanover (GER)

Grupa F (Beograd, Srbija)

Petak, Oktobar 11
17.00: Sintez Kazan (RUS) vs. Schuurman BZC (NED) 18-7 (4-2, 4-2, 5-0, 5-3)
19.00: Crvena Zvezda (SRB) vs. Spartak Volgograd (RUS) 12-10 (2-2, 4-2, 4-4, 2-2)

Subota, Oktobar 12
17.00: Crvena Zvezda (SRB) vs. Schuurman BZC (NED)
19.00: Spartak Volgograd (RUS) vs. Sintez Kazan (RUS)

Neđelja, Oktobar 13
10.00: Schuurman BZC (NED) vs. Spartak Volgograd (RUS)
12.00: Crvena Zvezda (SRB) vs. Sintez Kazan (RUS)