Crna Gora preko Brazila do treće pobjede na Svjetskom prvenstvu

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore, igrači rođeni 2000. godine i mlađi, upisala je treću pobjedu na Svjetskom prvenstvu u mađarskom Sombatelju. Crnogorski juniori savladali su danas u trećem kolu A grupe selekciju Brazila 12:7 (3:2, 3:3, 3:2, 3:0). Podsjećamo, u prvom kolu savladali smo Australiju 10:6, a u drugom Južnu Afriku 23:5. Sjutra je slobodan dan, a u posljednjem meču grupe u srijedu igraćemo sa Egiptom od 10:50h.

Nakon startnog vođstva Brazila preokrenuli smo na 3:1. Naš rival je brzo izjednačio, uspjeli smo da opet odemo na dva gol viška, da bi na poluvremenu vodili 6:5. Imali smo i tri gola prednosti 8:5, a kada je Murišić na startu posljednje dionice pogodio za 10:7, riješeno je pitanje pobjednika. 

Do pobjede crnogorsku selekciju vodili su Vujović sa četiri gola, dok su po jedan postigli Drašković, Vučurović, Radović, Gardašević, Murišić, Milić, Mačić i Mitrović. 

Prvoplasirane ekipe iz sve četiri grupe plasiraće se direktno u četvrtfinale, dok će drugoplasirane i trećeplasirane igrati osminu finala. Ukoliko osvojimo prvo mjesto u grupi, u četvrtfinalu igraćemo sa pobjednikom meča 2B-3C.

Spisak Crne Gore: Andrej Bosanac, Vuk Drašković, Uroš Vučurović, Aljoša Mačić, Igor Uskoković, Danilo Radović, Jovan Vujović, Martin Gardašević, Luka Murišić, Marko Milić, Nenad Dragović, Marjan Mitrović, Bogdan Radnjić.

Pored trenera Petra Radanovića, u stručnom štabu su i pomoćnici Miodrag Matković i Marko Gopčević, doktor Vladimir Dedović i tim menadžer Igor Martinović. Crnogorski sudija na šampionatu je Andrija Đurašković.

GRUPE I REZULTATI:

GRUPA A: Crna Gora 6, Australija 5, Brazil 5, Egipat 1, Južna Afrika 1.

Rezultati: Južna Afrika - Brazil 7:11, Australija - Crna Gora 6:10, Crna Gora - Južna Afrika 23:5, Egipat - Australija 7:11, Brazil - Crna Gora 7:12, Južna Afrika - Egipat 14:14, Egipat - Brazil 8:12, Australija - Južna Afrika 14:3, Brazil - Australija 8:8, Egipat - Crna Gora.

GRUPA B: Grčka 6, Rusija 4, Mađarska 4, Argentina 1, Kina 1.

Rezultati: Argentina - Rusija 5:20, Mađarska - Kina 22:11, Kina - Argentina 5:5, Grčka - Mađarska 15:12, Rusija - Kina 15:2, Argentina - Grčka 3:13, Grčka - Rusija 13:10, Mađarska - Argentina 30:1, Grčka - Kina, Rusija - Mađarska.

GRUPA C: Hrvatska 6, Italija 6, Novi Zeland 2, SAD 2, Uzbekistan 0.

Rezultati: Italija - SAD 9:8, Novi Zeland - Hrvatska 5:19, Hrvatska - Italija 12:11, Uzbekistan - Novi Zeland 7:20, SAD - Hrvatska 8:14, Italija - Uzbekistan 27:8, Uzbekistan - SAD 7:26, Novi Zeland - Italija 8:15, SAD - Novi Zeland, Uzbekistan - Hrvatska.

GRUPA D: Srbija 6, Španija 6, Kolumbija 2, Kanada 2, Saudijska Arabija 0.

Rezultati: Španija - Kanada 19:2, Kolumbija - S. Arabija 24:6, S. Arabija - Španija 4:27, Srbija - Kolumbija 19:8, Kanada - S. Arabija 22:6, Španija - Srbija 8:9, Srbija - Kanada 21:4, Kolumbija - Španija 7:22, Kanada - Kolumbija, Srbija - S. Arabija.

ČETVRTFINALA, 17. avgust:

15:30h 1C - Brazil/2D

17:00h 1D - 3B/2C

18:30h 1A - 2B/3C

20:00h 1B - Australija/3D