Komen kup: "Ajkule" bolje od Njemačke i SAD-a

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igrači rođeni 2000. godine i mlađi (U18) u drugom kolu Komen kupa u Beogradu savladala je Njemačku 7:5, dok je u trećem bila bolja od SAD-a 12:9. Naša selekcija je na startu poražena od Mađarske 8:6. U posljednjem meču grupe igraćemo u subotu sa Srbijom. Turnir u Beogradu je odlična provjera za izabranike Petra Radanovića pred Svjetsko prvenstvo u Sombatelju od 11. do 19. avgusta.

Protiv Njemačke, prvu četvrtinu smo riješili u našu korist 2:1, ali je uslijedila serija Njemaca od 3:0, koji su na poluvrijeme otišli sa prednošću od 4:3. Imali su i dva gola prednosti, međutim do kraja meča serija Crne Gore od 4:0 za konačnih 7:5. Tri gola za našu selekciju postigao je Vučurović, a po jedan Mačić, Radović, Gardašević i Milić.

U duelu sa SAD-om, imali smo vođstvo od 5:1, sredinom treće dionice bilo je i 8:3, a početkom posljednje i velikih 11:5. Najefikasniji u našoj selekciji bili su Mitrović i Milić sa po tri gola, Gardašević je postigao dva, a po jedan Vušurović, Radović, Dragović i Marković.

Crna Gora je u grupi sa Srbijom, Mađarskom, Njemačkom i SAD. U Grupi B su Italija, Hrvatska, Španija, Australija, Srbija 2.

Spisak Crne Gore: Andrej Bosanac, Vuk Drašković, Uroš Vučurović, Aljoša Mačić, Igor Uskoković, Danilo Radović, Dragan Marković, Martin Gardašević, Luka Murišić, Marko Milić, Nenad Dragović, Marjan Mitrović, Bogdan Radnjić, Jovan Pržica, Alen Isljamović. Pored trenera Petra Radanovića, u stručnom štabu su pomoćnici Miodrag Matković i Marko Gopčević, doktor Vladimir Dedović i tehnička podrška Igor Martinović.

Raspored turnira:

Avgust 02.

16:00 SRB – USA 8:6

17:20 AUS – SRB 2 5:13

18:40 MNE – HUN 6:8

20:00 ITA - ESP 7:16

Avgust 03.

08:30 MNE – GER 7:5

09:50 ESP – CRO 10:9

11:10 SRB – HUN 12:12

12:30 ITA – SRB 2 8:8

16:00 GER - HUN

17:20 ITA - CRO

18:40 USA - MNE 9:12

20:00 AUS - ESP

Avgust 04.

08:30 GER - USA

09:50 CRO- AUS

11:10 SRB - MNE

12:30 ESP – SRB 2

16:00 SRB - GER

17:20 ITA - AUS

18:40 USA - HUN

20:00 SRB 2 – CRO

Avgust 05.

08:00 A 5 – B 5

09:20 A 4 – B 3

10:40 A 3 – B 4

12:00 A 2 – B 1

13:20 A 1 – B 2

17:00 LOSER A4/B3 - LOSER A3/B4 FOR 7TH PLACE

18:20 WINNER A4/B3 - WINNER A3/B4 FOR 5th PLACE

19:40 LOSER A2/B1 - LOSER A1/B2 FOR 3rd PLACE

21:00 WINNER A2/B1 - WINNER A1/B2 FOR 1st PLACE