Komen kup: Crna Gora poražena od Mađarske

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igrači rođeni 2000. godine i mlađi (U18) učestvuje od 2. do 5. avgusta na Komen kupu u Beogradu. Turnir u Beogradu biće odlična provjera za izabranike Petra Radanovića pred Svjetsko prvenstvo u Sombatelju od 10. do 19. avgusta.

U prvom meču naša selekcija poražena je od Mađarske 8:6. Prvu četvrtinu smo riješili u našu korist 2:1, do poluvremena Mađari su preokrenuli na 4:3, a pred posljednjih osam minuta imali su tri gola prednosti 6:3. Mađari su imali i četiri gola prednosti 7:3 i 8:4, do kraja smo uspjeli da ublažimo poraz. Po dva gola za našu selekciju postigli su Vučurović i Mitrović, a po jedan Gardašević i Radović.

Crna Gora je u grupi sa Srbijom, Mađarskom, Njemačkom i SAD. U Grupi B su Italija, Hrvatska, Španija, Australija, Srbija 2.

Spisak Crne Gore: Andrej Bosanac, Vuk Drašković, Uroš Vučurović, Aljoša Mačić, Igor Uskoković, Danilo Radović, Dragan Marković, Martin Gardašević, Luka Murišić, Marko Milić, Nenad Dragović, Marjan Mitrović, Bogdan Radnjić, Jovan Pržica, Alen Isljamović. Pored trenera Petra Radanovića, u stručnom štabu su pomoćnici Miodrag Matković i Marko Gopčević, doktor Vladimir Dedović i tehnička podrška Igor Martinović.