Remi Crne Gore i Španije, "ajkule" sa Rumunijom za četvrtfinale

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore u trećem kolu grupe B na Evropskom prvenstvu u Barseloni igrala je sa domaćinom Španijom 7:7, osvojila drugo mjesto u grupi i u četvrtinale šampionata moraće preko Rumunije kroz osminu finala.

Meč smo počeli odlično zahvaljujući raspoloženom Aleksandru Ivoviću koji je postigao četiri od prvih pet pogodaka našeg tima. Na polovini susreta “ajkule” su vodile 5:3, da bi onda uslijedila loša treća četvrtina u kojoj su domaći stigli do preokreta.

Golovima Mlađana Janovića i Đura Radovića vratili smo vođstvo od 7:6 na minut i 20 sekundi prije kraja, kada je konačan ishod postavio Bustos u situaciji sa igračem više.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Ivović sa četiri gola, Mlađan Janović je postigao dva, a Đuro Radović jedan. U španskoj selekciji, koja je kao pobjednik grupe izborila direktan plasman u četvrtfinale, po dva gola postigli su Tahulj i Perone.

Crna Gora će u osmini finala, u neđelju, igrati sa Rumunijom od 20 sati i 30 minuta. Bolji iz tog duela, u utorak u četvrtfinalu, sastaće se sa Hrvatskom.

TOK MEČA:

Poveli smo golom Ivovića koji je iskoristio igrača više, na 2:0 povisio je isti igrač na polovini prve dionice. Perone je smanjio, a Perone je izjednačio na 23 sekunde do kraja četvrtine. Uzvratio je Ivović trećim golom, sjajan udarac za vođstvo Crne Gore nakon prve četvrtine od 3:2.

Janović je golom sa igračem više vratio dva gola prednosti "ajkulama". Na nešto više od četiri minuta igre Maljarak je smanjio na 4:3, a onda Ivović krade loptu, pliva kontru i postiže četvrti gol za 5:3. To je i bio rezultat na poluvremenu.

Prvi gol u nastavku postigli su Španci, strijelac je bio Taulj, pogodio je u sljedećem napadu i Granados za izjednačenje. Preokret domaćinu donio je Taulj na skoro dva ipo minuta do kraja trećeg perioda. Na kraju ovog dijela igre Španija vodi 6:5.

Seriju domaćina prekinuo je Janović za 6:6, makon tri minuta igre u posljednjoj četvrtini. Gol Đura Radovića za novo vođstvo Crne Gore, a nakon što smo se odbranili sa igračem manje, nijesmo iskoristili igrača više da povećamo vođstvo. Jesu na drugoj strani Španci preko Bustosa za izjednačenje od 7:7 na minut i 20 sekundi do kraja meča.

CRNA GORA - ŠPANIJA 7:7 (3:2, 2:1, 0:3, 2:1)

Sudije: Margeta (Slo), Stavridis (Grč), Igrač više: Crna Gora 7 (3), Španija 9 (4), Peterci:

CRNA GORA: Lazović, Draško Brguljan, Drašković, Petković, Đuro Radović 1, Aleksandar Radović, Janović 2, Đurđić, Ivović 4, Mišić, Čučković, Spaić, Šćepanović.

ŠPANIJA: Lopez, Munariz, Granados 1, Del Toro, Mingelj, Larumbe, Kabanjas, Fernandes, Taulj 2, Perone 2, Maljarak 1, Bustos 1, Lorio Behar.