"Ajkule" rutinski sa Maltom pred derbi sa Španijom

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore upisala je drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu u Barseloni. "Ajkule" su u drugom kolu grupe B savladale Maltu 17:5, i taj meč bio je dobra provjera pred derbi sa Španijom u petak od 22 sata, meč koji će odlučivati o prvom mjestu u grupi i direktnom plasmanu u četvrtfinale.

TOK MEČA:

Spaić je bio strijelac prvog gola na utakmici, zatim su do kraja prve četvrtine pogađali Petković, Aleksandar Radović, Janović a za Maltu Metju Zamit za vođstvo Crne Gore od 4:1. Đuro Radović i Ivović su pogodili za +5, strijelci do poluvremena bili su još Petković, Ivović, Đurđić, Drašković i Đuro Radović za 11:1.

Đuro Radović je svojim trećim golom na meču otvorio treći period igre, pogađali su Spaić i Janović, a seriju naše ekipe prekinuo je Metju Zamit za 14:2. Ivović je još jednom pogodio mrežu rivala, a Plampton smanjio na 15:3 na dva minuta do kraja četvrtine. To je i bio rezultat pred posljednjih osam minuta.

Prvi gol na meču postigao je Brguljan, zatim i Mišić, 

CRNA GORA - MALTA 17:5 (4:1, 7:0, 4:2, 2:2)

Sudije: Gabrijela Varkonzi (Mađ), Kikališvili (Gru), Igrač više: Crna Gora 5 (2), Malta 6 (1), Peterci:

CRNA GORA: Lazović, Draško Brguljan 1, Drašković 1, Petković 2, Đuro Radović 3, Aleksandar Radović 1, Janović 2, Đurđić 1, Ivović 3, Mišić 1, Čučković, Spaić 2, Šćepanović.

MALTA: Grišti, Gabareta, Galea, Abela, Spiteri, M. Zamit 2, S. Kamileri, Dž. Kamileri 1, Plampton 1, Kusen 1, Buđeli, D. Zamit, Tanti.

Raspored takmičenja:

GRUPA A: Italija 9, Mađarska 4, Njemačka 4, Gruzija 0

GRUPA B: Španija 6, Crna Gora 6, Francuska 3, Malta 0

GRUPA C: Hrvatska 6, Grčka 6, Holandija 3, Turska 0

GRUPA D: Srbija 9, Rusija 6, Rumunija 3, Slovačka 0

Dan 1, ponedjeljak 16. jul:

11:00h Crna Gora - Francuska 8:6

12:30h Rusija - Slovačka 12:6

14:00h Turska - Grčka 1:27

15:30h Gruzija - Mađarska 5:12

17:00h Hrvatska - Holandija 15:8

18:30h Njemačka - Italija 1:14

20:30h Srbija - Rumunija 11:5

22:15h Malta - Španija 4:21

Dan 2, srijeda 18. jul:

11:00h Hrvatska - Turska 23:2

12:30h Njemačka - Gruzija 10:9

14:00h Rumunija - Slovačka 9:5

15:30h Grčka - Holandija 12:7

17:00h Crna Gora - Malta 17:5

18:30h Rusija - Srbija 9:11

20:30h Mađarska - Italija 5:12

22:00h Španija - Francuska 7:4

Dan 3, petak 20. jul:

11:00h Srbija - Slovačka 13:5

12:30h Njemačka - Mađarska 4:4

14:00h Turska - Holandija 5:22

15:30h Gruzija - Italija 3:14

17:00h Rusija - Rumunija 12:7

18:30h Malta - Francuska 6:12

20:30h Hrvatska - Grčka 

22:00h Crna Gora - Španija 

Dan 4, kvalifikacije za četvrtfinale, nedjelja 22. jul:

17:00h Mađarska - Holandija (RM3)

18:30h Njemačka - 2C (RM4)

20:30h 2B - Rumunija (RM5)

22:00h Francuska - Rusija (RM6)

Dan 5, četvrtfinala, utorak 24. jul:

17:00h Srbija - WRM3 (QF1)

18:30h 1B - WRM4 (QF2)

20:30h 1C - WRM5 (QF3)

22:00h Italija - WRM6 (QF4)

Dan 5, polufinala, četvrtak 26. jul:

20:30h WQF1 - WQF3

22:00h WQF2 - WQF4

Dan 6, subota 28. jul:

20:30h Za treće mjesto

22:00h FINALE