Crna Gora savladala Francusku na startu Evropskog prvenstva

Vaterpolisti Crne Gore savladali su Francusku 8:6 na startu grupe B Evropskog prvenstva u Španiji. "Ajkule" su opravdale ulogu favorita, vodile su tokom cijelog meča i sada se okreću utakmici sa Maltom koja je na programu u srijedu od 17 sati.

TOK MEČA:

Iz drugog napada na meču poveli smo preko Ivovića, Spaić je iskoristio igrača više i povisio na 2:0. Na sredini dionice Ivović je postigao drugi gol, a prvi gol na meču Francuzi su postigli sa peterca. Na kraju prve četvrtine bilo je 3:1 za "ajkule".

Na tri minuta do poluvremena Saša Radović je sjajnim golom povisio na 4:1, smanjili su rivali preko Vanpeperštreta, i to je bio rezultat na poluvremenu, 4:2.

Francuzi otvaraju treću četvrtinu golom Kruzije, a seriju "trikolora" prekida Đuro Radović za 5:3 na tri minuta do isteka tog perioda igre. Kruzija je drugim golom smanjio na 5:4, ali uzvratio je i Saša Radović za plus dva.

Bašalie je na startu posljednjeg perioda pogodio i smanjio na 6:5, a Drašković je vratio dva gola prednosti. Na nešto manje od dva minuta do kraja meča, Kruzija je sa igračem više pogodio, Ivović fenomenalnim udarcem od stative pogodio za 8:6.

CRNA GORA - FRANCUSKA 8:6 (3:1, 1:1, 2:2, 0:0)

Sudije: Aleksandresku (Rum), Tojgarli (Tur), Igrač više: Crna Gora 9 (2), Francuska 7 (2), Peterci: Francuska 1 (1)

CRNA GORA: Lazović, Draško Brguljan, Drašković 1, Petković, Đuro Radović 1, Aleksandar Radović 2, Janović, Đurđić, Ivović 3, Mišić, Čučković, Spaić 1, Šćepanović.

FRANCUSKA: Garso, Sodadije, Olivon, Bašalie 1, Kac, T. Verno, Kruzija 3, Dino 1, R. Verno, Kanon, Vanpeperštret 1, Lapon, Fontani.