Gojković objavio spisak igrača za EP u Barseloni

Selektor vaterpolo reprezentacije Crne Gore Vladimir Gojković saopštio je spisak od 13 igrača koji će putovati na Evropsko prvenstvo koje se održava u Barseloni od 15. do 28. jula. 

Na spisku su: Dejan Lazović, Draško Brguljan, Dragan Drašković, Marko Petković, Đuro Radović, Aleksandar Radović, Mlađan Janović, Bogdan Đurđić, Aleksandar Ivović, Saša Mišić, Uroš Čučković, Vladan Spaić, Miloš Šćepanović.

Pored Gojkovića u stručnom štabu ekipu su pomoćni treneri Zoran Ivanovski i Miodrag Matković, doktori Predrag Dabović i Nenad Žižić, fizioterapeuti Dejan Mihajlović i Ivan Borović, tehnička podrška Vasko Vučković. 

Reprezentacija za Barselonu putuje u subotu ujutro iz DUbrovnika, a prva utakmica na programu je u ponedjeljak 16. jula od 11 sati protiv Francuske.

GRUPA A: Njemačka, Gruzija, Italija, Mađarska

GRUPA B: Crna Gora, Malta, Francuska, Španija

GRUPA C: Hrvatska, Turska, Holandija, Grčka

GRUPA D: Rusija, Srbija, Slovačka, Rumunija

Dan 1, ponedjeljak 16. jul:

11:00h Crna Gora - Francuska

12:30h Rusija - Slovačka

14:00h Turska - Grčka

15:30h Gruzija - Mađarska

17:00h Hrvatska - Holandija

18:30h Njemačka - Italija

20:30h Srbija - Rumunija

22:15h Malta - Španija

Dan 2, srijeda 18. jul:

11:00h Hrvatska - Turska

12:30h Njemačka - Gruzija

14:00h Rumunija - Slovačka

15:30h Grčka - Holandija

17:00h Crna Gora - Malta

18:30h Rusija - Srbija

20:30h Mađarska - Italija

22:00h Španija - Francuska

Dan 3, petak 20. jul:

11:00h Srbija - Slovačka

12:30h Njemačka - Mađarska

14:00h Turska - Holandija

15:30h Gruzija - Italija

17:00h Rusija - Rumunija

18:30h Malta - Francuska

20:30h Hrvatska - Grčka

22:00h Crna Gora - Španija

Dan 4, kvalifikacije za četvrtfinale, nedjelja 22. jul:

17:00h 2A - 3C (RM3)

18:30h 3A - 2C (RM4)

20:30h 2B - 3D (RM5)

22:00h 3B -2D (RM6)

Dan 5, četvrtfinala, utorak 24. jul:

17:00h 1D - WRM3 (QF1)

18:30h 1B - WRM4 (QF2)

20:30h 1C - WRM5 (QF3)

22:00h 1A - WRM6 (QF4)

Dan 5, polufinala, četvrtak 26. jul:

20:30h WQF1 - WQF3

22:00h WQF2 - WQF4

Dan 6, subota 28. jul:

20:30h Za treće mjesto

22:00h FINALE