MI: Minimalan poraz Crne Gore od Srbije

Vaterpolisti Crne Gore u prvom kolu grupe A na Mediteranskim igrama u Taragoni poraženi su od Srbije 6:5. Taj meč, podsjećamo, trebalo je da se odigra od 14 sati i 20 minuta ali je pomjeren za 18:40h jer su izabranici Vladimira Gojkovića tek danas stigli u Španiju.

Srbija je povela preko Mandića, a preokret Crnoj Gori donijeli su Popadić i Đuro Radović. Pijetlović i Ubović vraćaju prednost Srbiji, a novim golom Đura Radovića "ajkule" dolaze do novog izjednačenja. Do kraja treće četvrtine pogađa Rašović za vođstvo Srbije od 4:3.

U posljednjoj dionici, igrao se gol za gol, Petković je izjednačio, Strahinja Rašović postigao peti gol za Srbiju, a peti za Crnu Goru djelo je Đurđića. Na 27 sekundi do kraja Filipović pogađa za 6:5 što je bio i konačan rezultat meča.

“Poslije svega što su igrači prošli u minula dva dana, puta koji je trajao od juče ujutro, pružili su maksimum. Primili smo gol u finišu poslije naše šanse, ali dešava se. Idemo dalje, želja nam je da pobijedimo Francusku, što će biti komplikovan meč i da uđemo u borbu za medalju”, rekao je Gojković.

Mediteranske igre su, ipak, samo uvod za Evropsko prvenstvo, koje se igra u Barseloni.

“Biće naporno za igrače koji su igrali Svjetsku ligu, ali gledaćemo da ih odmorimo. Sa druge strane, ima momaka kojima su ovo prve utakmice nakon klupske sezone, ušli su iz treninga i značiće im ovaj turnir”, rekao je Gojković.

Crna Gora - Srbija 5:6 (1:1, 1:0, 1:3, 2:2)

Sudije: Milos i Stavrodis (Grčka). Igrač više: Srbija 9-1, Crna Gora 7-2.

Crna Gora: Kandić, Draško Brguljan, Sarić, Petković 1, Đuro Radović 2, Aleksandar Radović, Drašković, Đurđić 1, Popadić 1, Klikovac, Čučković, Murišić, Šćepanović.

Srbija: G. Pijetlović, Mandić 1, V. Rašović, Ranđelović, Ćuk, D. Pijetlović 1, Ubović 1, Aleksić, Jakšić, Filipović 1, S. Rašović 2, S. Mitrović, B. Mitrović.