IMZE: Radulović osmi u trci na 100 metara slobodnim stilom

Crnogorski plivač Boško Radulović osvojio je osmo mjesto u finalu trke na 100 metara slobodnim stilom na Igrama malih zemalja Evrope u San Marinu. On je zabilježio vrijeme od 52.81 sekundu.

Podsjećamo, Radulović je u kvalifikacijama zauzeo šesto mjesto sa vremenom od 52.95 sekundi. On će sjutra nastupiti u trci na 100 metara delfin, a u četvrtak na 50 metara slobodnim stilom.

''Dao sam sve od sebe, vrijeme je bolje nego jutros. Međutim, nijesam zadovoljan, očekivao sam bolji rezultat. Na sve ovo dosta je uticala prehlada koju vučem posljednjih dana i zbog koje sam imao otežano disanje. Takođe, promijenili su raspored disciplina pa se dugo čekalo na start trke, i to je dosta psihički uticalo na mene. Nadam se da ću u trci na 50 metara zabilježiti bolje rezultate'', kazao je Radulović.

Takođe, ranije danas blizu plasmana u finale bila je crnogorska plivačica Jovana Terzić u disciplini 100 metara slobodnim stilom. Ona će u četvrtak nastupiti u trci na 50 metara slobodnim stilom.