II crnogorska liga - pet klubova od 20. jula za trofej

U periodu od 20. jula do 20. avgusta održaće se II crnogorska vaterpolo liga. Sistem odigravanja II crnogorske lige je ligaški – dvostruki bod sistem – svako sa svakim kod kuće i u gostima.

Učesnici II crnogorske lige su plivački-vaterpolo klubovi:

* VK RIVIJERA – Đenović

* VK RISAN - Risan

* VK BOKELJ – Baošići

* VK GALEB - Zelenika

* VK KUMBOR – Kumbor

Bodovanje: za svaku pobjedu ekipa dobija po tri boda, za neriješen rezultat jedan bod, a za poraz nula bodova. Plasman na II crnogorskoj ligi utvrđuje se sukcesivnom primjenom ovih kriterijuma: najviše bodova, bolji međusobni susret, ukupna gol razlika, više postignutih golova, te na kraju žrijeb.

Konačan plasman u II crnogorskoj ligi utvrđuje Upravni odbor VPSCG, na prijedlog TKVPSCG.

Najbolje plasirana ekipa stiče naslov : PRVAK DRUGE CRNOGORSKE LIGE U VATERPOLU ZA 2016. GODINU

RASPORED UTAKMICA II CRNOGORSKE LIGE 2015 god.

I kolo, 20.07.2016.                                             VI kolo 05 -06.08.2016.

21.00 h GALEB - RIVIJERA                                 18.30 h RIVIJERA - GALEB

19.00 h BOKELJ – KUMBOR                               18.30 h KUMBOR - BOKELJ

Slobodan : VK RISAN                                         Slobodan : VK RISAN

II kolo, 23.07.2016.                                            VII kolo 10.08.2016.

21.00 h GALEB – KUMBOR                                18.30 h KUMBOR – GALEB

19.00 h RIVIJERA – RISAN                               20.00 h RISAN – RIVIJERA

Slobodan : VK BOKELJ                                     Slobodan : VK BOKELJ

III kolo, 27.07.2016.                                       VIII kolo 13.08.2016.

21.00 h RISAN - GALEB                                   20.30 h GALEB – RISAN

19.00 h BOKELJ – RIVIJERA                             18.30 h RIVIJERA - BOKELJ

Slobodan : VK KUMBOR                                  Slobodan : VK KUMBOR

IV kolo, 30.07.2016.                                       IX kolo 17.08.2016.

19.00 h RIVIJERA – KUMBOR                           18.30 h KUMBOR – RIVIJERA

21.00 h RISAN – BOKELJ                                 18.30 h BOKELJ - RISAN

Slobodan : VK GALEB                                     Slobodan : VK GALEB

V kolo, 03.08.2016.                                        X kolo 20.08.2016.

19.00 h KUMBOR – RISAN                              20.00 h RISAN – KUMBOR

19.00 h BOKELJ – GALEB                               20.30 h GALEB – BOKELJ

Slobodan : VK RIVIJERA                                Slobodan : VK RIVIJERA