Jadran Carine prvak Crne Gore za 2002. godište

Proteklog vikenda u Herceg Novom odigran je završni turnir Prvenstva Crne Gore u kategoriji 2002 godište i mlađi.

Turnir se igrao po sistemu final foura, a početne pozicije su uzete po plasmanu iz Olimpijskih Nada. Kako je Jadran Carine u Olimpijskim Nadama bio najbolje plasiran klub od crnogorskih predstavnika, stekao je pravo organizacije finalnog turnira.

U polufinalnim utakmicama koje su odigrane u subotu popodne na bazenu Jadran na Škveru, ekipa Primorca je bila bolja od Cattara 8:7 u prvom polufinalu, dok je Jadran slavio nad Budvom 10:4.

U nedjelju su odigrane utakmice za plasman, u borbi za III mjesto Budva je bila bolja od Cattara 7:4, dok je u finalnoj utakmici Jadran Carine sa 9:4 savladao Primorac i osvojio trofej u ovom godištu.

SVE UTAKMICE SA TURNIRA MOGU SE POGLEDATI NA LINKU ISPOD:

Subota 07.05.2016 god.

16 h VK PRIMORAC - VA CATTARO 8 : 7 ( 3 : 1 ) ( 2 : 2 ) ( 0 : 2 ) ( 3 : 2 )

Sudije : Obradović 9,5 ( S ) - Andrić 9,0 ( S ) Delegat : Malović

17 h PVK JADRAN CARINE – VK BUDVA 10 : 4 ( 3 : 1 ) ( 1 : 1 ) ( 3 : 1 ) ( 3 : 1 )

Sudije : Andrić 9,5 ( L ) – Obradović9,5 ( L ) Delegat : Malović

Nedjelja 08.05.2016 god.

10,30 h za treće mijesto VK BUDVA VA - VA CATTARO 7 : 4 ( 2 : 1 ) ( 2 : 3 ) ( 1 : 0 ) (2 : 0 )

11,30 h za prvo mijesto PVK JADRAN – VK PRIMORAC 9 : 4 ( 3 : 1 ) ( 2 : 0 ) ( 2 : 0 ) ( 2 : 3 )

Sudije : Obradović 9,5 ( L ) - Andrić 9,0 ( L ) Delegat : Malović