Povodom iznenadne smrti dugogodišnjeg vaterpolo radnika i funkcionera Đorđija Šuke Đurovića, Vaterpolo i plivački savez Crne Gore, Vaterpolo klub “Primorac” i Vaterpolo akademija “Cattaro” održaće Komemorativnu sjednicu u ponedjeljak, 5.oktobra 2015. godine u 12 sati, u sali Skupštine opštine Kotor (Palata Bizanti).
BIOGRAFIJA
– 1968-1987. Član Uprave VK“ Primorac“ (od 1976. VK “Kotor”). Za vrijeme rada u klubu,pored učešća u organizaciji sportskih priredbi, bio je tehniko za mlađe kategorije više sezona;
– 1971-2012. Delegat na utakmicana Republičke, I i II savezne lige SFRJ,SCG,RCG i Jadranske lige sve do sezone 2011/12. Kao delegat vodio je mnoge derbije, koji su odlučivali o prvacima svih naših država, kao i finale Kup-a.
– 1987-1988. Predsjednik Takmičarske komisije Udruženja ligaša VSJ.
– 1981-1982. Predsjednik VK “Kotor”
– 1981-1982. Predsjednik Sportskog društva “Kotor”
– 1985/86. Tehniko I ekipe VK “Kotor” (Prvak Jugoslavije i Pobjednik Kupa SFRJ)
– 2009-2014. Član Uprave VA “Cattaro”
– Aktivno je učestvovao u najvišim organima Saveza,i njihovim komisijama,počev od SFRJ do RCG.
– Aktivno je učestvovao i u Sudijskoj organizaciji (pored delegata i kontrolora), tako je u dva mandata bio član Odbora za sudijska pitanja VSJ, a dvije godine i njegov Predsjednik.
– Aktivno je učestvovao i u organima SIZ-a za fizičku kulturu.Bio je i presjednik opštinskog IO i član IO Republičkog SIZ-a.
– Za najboljeg sportskog radnika Kotora proglašen je od strane SOFK-e Kotor 1983 god.
– 2015. Godine dobio je tradiconalno priznanje ‘’Zaslužni sportski radnik’’ koje uručuje Vaterpolo u plivački savez Crne Gore.
