SP: Crna Gora ubjedljiva protiv Argentine

Mlada vaterpolo reprezentacija startovala je pobjedom na Svjetskom prvenstvu u Istanbulu. 

Crna Gora je u prvom kolu savladala Argentinu 17:3 (6:0, 3:0, 4:0, 4:3). Najbolji u našoj selkciji bio je Pješivac sa 4 gola, Ukropina je postigao 3, po 2 Đurđić, Ćetković i Saveljić a po jedan Konatar, Krivokapić, Adžić i Moskov. 

Crna Gora: Konatar, Konatar 1, Đurđić 2, Ćetković 2, Popadić, Pješivac 4, Ukropina 3, Krivokapić 1, Kriještorac, Adžić 1, Moskov 1, Saveljić 2, Stanović.

Argentina: Kataroci, Dževerovic, Gonzales, Martino, Alfonso, Rej, Čineleto, Pođi, Kamnosio 3, Manokio, Vilario, Kaprioti, Sanc.

GRUPA A:
1. Mađarska 6
2. Španija 6
3. Kazahstan
4. SAD 0
5. Egipat 0
GRUPA B:
1. CRNA GORA 3
2. Japan 6
3. Australija 3
4. Iran 0
5. Argentina 0
GRUPA C:
1. Rusija 6
2. Turska 3
3. Južna Afrika 0
4. Italija 3
5. Brazil
GRUPA D:
1. Srbija 6
2. Hrvatska 6
3. Novi Zeland
4. Kanada 0
5. Peru 0

RASPORED i REZULTATI:
Avgust 2, 2014 – Da1 1
1. HUN – USA 13:8
2. ESP – EGY 22:6
3. ARG – MNE 3:17
4. IRI – JPN 3:12
6. ITA – RUS 7:9
7. CRO – CAN 12:7
8. SRB – PER 32:1
5. RSA – TUR 6:14
Avgust 3, 2014 – Dan 2
9. JPN – ARG 16:8
10. AUS – IRI 13:1
11. RUS – RSA 11:4
12. BRA – ITA 8:9
13. PER – CRO 2:21
14. NZL – SRB 8:18
15. EGY – HUN 5:21
16. KAZ – ESP 3:20
Avgust 4, 2014 – Dan 3
18. RSA – BRA 4:15
19. CAN – PER 18:6
20. CRO – NZL 11:8
21. USA – EGY 12:8
22. HUN – KAZ 15:00h
23. MNE – JPN 16:20h
24. ARG – AUS 17:40h
17. TUR – RUS 19:00h
Avgust 5, 2014 – Dan 4
25. NZL – CAN 08:00h
26. SRB – CRO 09:20h
27. KAZ – USA 10:40h
28. ESP – HUN 12:00h
29. AUS – MNE 15:00h
30. IRI – ARG 16:20h
32. ITA – RSA 17:40h
31. BRA – TUR 19:00h
Avgust 6, 2014 – Dan 5
33. USA – ESP 08:00h
34. KAZ – EGY 09:20h
35. MNE – IRI 10:40h
36. AUS – JPN 12:00h
38. BRA – RUS 15:00h
39. CAN – SRB 16:20h
40. NZL – PER 17:40h
37. TUR – ITA 19:00h

OSMINA FINALA - Avgust 7, 2014 – Dan 6
45. 2A – 3D 15:00h
46. 2B – 3C 16:20h
47. 3A – 2D 17:40h
48. 3B – 2C 19:00h

ČETVRTFINALE - Avgust 8, 2014 – Dan 7
55. 1A – W46 15:00h
56. 1B – W45 16:20h
57. 1C – W47 17:40h
58. 1D – W48 19:00h

POLUFINALE - Avgust 9, 2014 – Dan 8

W55 – W57 16:20h
W56 – W58 17:40h

FINALE I TREĆE MJESTO - Avgust 10, 2014 – Dan 9